امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    112727

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:31 | ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

6 300x150 - حمله معاون حزب جمهوریخواه خلق ترکیه به سیاست‌های اقتصادی اردوغانترکمن نیوز:  اوزترک معاون حزب جمهوریخواه خلق ترکیه به سیاست های اقتصادی اردوغان حمله کرد.

اوزترک گفت وقتی ما میگوییم ملت با گرسنگی دست و پنجه نرم میکند بلافاصله افراد اردوغان و هم حزبی هایش می‌گویند گرسنگی یک سنت است و حتی گرسنگی بعضی مواقع برای مردم واجب است ولی آن ها در قصرهای خودشان ماهی قزل آلا با زنجبیل میل می‌کنند و رست بیف پیچیده شده در غوره تناول می‌کنند.

وقتی طرفداران حزب جمهوریخواه می‌گویند که ملت نان خشک شده می‌خورند طرف مقابل از حکمرانان می‌گوید وقتی نان خشک پیدا می‌کنند پس گرسنه نیستند و یا وقتی می‌گوییم هندوانه تکه تکه فروخته می‌شود به ما می‌گویند بروند در باغچه خانه شان هندوانه بکارند .

اوزترک که آخرین گفته های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و نورالدین نباتی وزیر خزانه داری و دارایی و کریشچی وزیر جنگلداری را ارزیابی می‌کرد گفت: وزیر کشاورزی می‌گوید که ما می‌خواهیم در ونزوئلا گندم بکاریم آیا ما زمین نداریم که شما سعی می‌کنید در11 هزار کیلومتر دورتر از ترکیه گندم بکارید ؟

می‌گویند که ما نیاز به تأمین گندم برای پنج میلیون پناهنده داریم در حالیکه زمین های آناطولی و تراکیان سالیان است این ملت را تغذیه کرده است.

اوزترک گفت از وقتی حکومت دست حزب عدالت و مجریان آن است 3043 دلار درآمد سرانه کاهش پیدا کرده است و درآمد سرانه به کمتر از ده هزار دلار رسیده است .

او در جواب سوال یک خبرنگار مبنی بر اظهارات اردوغان در کاهش سن رأی دهندگان گفت: یک بار در سال 1995 سن رأی دادن به 18 سال کاهش یافت و نیز در سال 2005 نیز مجددا این کاهش صورت گرفت و توجیه امر منطبق کردن سن رأی دهندگان با استانداردهای اروپا بود . او مدعی شد که در نظر سنجی های صورت گرفته در مورد انتخابات دستکاری شده است.

او اضافه کرد که در روزهای گذشته مدل قدیمی «اوراق شاخص درآمد » به عنوان فرمول جدید برای نجات اقتصادی مطرح شد ولی وقتی به بازده این اوراق از دید سرمایه گذار نگاه شود واضح است که بازدهی بسیار کمتر از تورم و کاهش ارزش دارد و در شرایط تورم بالا «اوراق بهادار شاخص درآمد » آسپرین درمانی یا نوشدارو هم نیست.

معاون حزب جمهوریخواه خلق سیاست های جاری دولت را در حوزه اقتصاد خالی از خرد و علم خواند و گفت : سود پرداختی دولت بابت اوراق استقراض 22 درصد افزایش نشان میدهد و نسبت به 8 ماه گذشته به یکصدوپنجاه و شش میلیارد و 661 میلیون لیر رسیده است و هزینه بیمه ریسک نکول اعتباری که عنصر مهمی در هزینه های استقراض است بیش از 800 واحد افزایش یافته است .

سید جلال ابراهیمی 1 300x255 - حمله معاون حزب جمهوریخواه خلق ترکیه به سیاست‌های اقتصادی اردوغاندکتر سیدجلال ابراهیمی
رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز