امروز : چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    79823

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    8:30 | ۰۵ مرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

wto 300x169 - حمایت کشورهای عضو WTO از پیوست ازبکستان به این سازمانترکمن نیوز:  کمیسیون وابسته به ادارات داخلی جهت کار با سازمان تجارت جهانی و کارگروه پیوست ازبکستان به سازمان تجارت جهانی، یک کنفرانس ویدیویی مشترک برگزار نمودند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  این جلسه به ریاست رئیس کمیسیون، معاون نخست وزیر جمهوری ازبکستان، سردار عمروزاقوف برگزار شد.

در این جلسه روند مقدمات مذاکرات دو جانبه با کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی مطرح گردید.

باید خاطرنشان شد که چهارمین جلسه کارگروه پیوست جمهوری ازبکستان به سازمان تجارت جهانی در 7 ژوئیه سال جاری با موفقیت برگزار شد که در آن نمایندگان بیش از 60 کشورعضو WTO شرکت کردند.

برگزاری این نشست این واقعیت را نشان می دهد که به دنبال نتایج آن، 23 کشور عضو سازمان تجارت جهانی به نمایندگی از معاون مدیر کل آ. وولف، اظهاراتی در مورد حمایت از ازبکستان در روند پیوستن به سازمان اعلام کردند.

به گفته کارشناسان، برای اولین بار در تاریخ سازمان، کشورهای عضو WTO در اولین جلسه کارگروه پس از یک توقف 15 ساله از زمان آغاز روند مذاکره، تصمیم گرفتند که مستقیماً وارد مرحله تشکیل یک جمع بندی با اساس گزارش کارگروه الحاق ازبکستان به سازمان شوند.

در این جلسه اطلاعاتی درباره آماده سازی مذاکرات دو جانبه با کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی در مورد دسترسی به بازار کالاها و خدمات مطرح گردید.

به رؤسای وزارتخانه ها و آژانس های مربوطه دستور داده شد تا آمادگی و کیفیت لازم را برای مذاکرات به منظور تشکیل به موقع اسناد استراتژیک، مشارکت کارمندان و متخصصان ذیصلاح و جمع آوری اطلاعات لازم برای پاسخ به سؤالات کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی ترتیب دهند.

هماهنگی و نظارت بر روند آماده سازی را وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی جمهوری ازبکستان بر عهده دارد.

به دنبال این نشست، جهت اقدام برای انتقال به مرحله بعدی مذاکرات در مورد پیوستن ازبکستان به سازمان تجارت جهانی، برنامه های مشخصی تشریح گردید و وظایف اصلی در این روند مشخص شد

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز