امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

دادگستری اروپا - حمایت دیوان دادگستری اروپا از ممنوعیت ذبح شرعیترکمن نیوز:  دیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با صدور حکمی از قانون بلژیک برای ممنوعیت ذیح شرعی حیوانات بدون بیهوشی آنها دفاع کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از یورونیوز، سازمان‌های مسلمان و برخی سازمان‌های یهودی در بلژیک خواستار توقف اجرای قانونی شده‌ بودند که ذبح شرعی حیوانات را بدون بیهوشی ممنوع کرده است. این قانون ابتدا در هفتم ژوئیه سال ۲۱۰۷ در منطقه فلمیش (Flemish Region) یا فلاندر تصویب شد و از ابتدای سال ۲۰۱۹ به اجرا گذاشته شد.

حامیان حقوق حیوانات مدعی هستند که شیوه‌های ذبح به صورت مذهبی نقض حقوق حیوانات است با این حال، سازمان‌های مسلمان و یهودی خطاب به دادگاه قانون اساسی بلژیک اعلام کرده‌‌اند که تحمیل روش ذبح جدید که خارج از چارچوب است، پیروان این دو دین را از عمل دقیق به مناسک خود باز می‌دارد.

در چنین شرایطی دادگاه قانون اساسی بلژیک از دیوان دادگستری اتحادیه اروپا خواست تا با ورود به این مسئله روشن کند که آیا قانون اتحادیه مانع از قانون‌گذاری یک کشور عضو در زمینه شیوه ذبح شرعی می‌شود یا خیر؛ شیوه‌ای که بیهوشی مانع مرگ حیوانات را تجویز کرده است.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با صدور حکمی مدعی شد که این قانون تعادل را بین آزادی مذهب که در ماده ۱۰ منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا تصریح شده و حمایت از حقوق حیوانات که در ماده ۱۳ قانون مصوب سال ۲۰۰۹ حفظ کرده است.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در حکم خود همچنین اعلام کرده که قوانین اتحادیه به خودی خود تعادل لازم بین رعایت حقوق حیوانات و آزادی مذهب را برقرار نمی‌کند و از همین روی کشورهای عضو حق دارند تحت این چارچوب برای رعایت این دو ارزش اقدام کنند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز