امروز : جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    42454

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    7:27 | ۰۳ دی ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

bozorgrah asia turkie 300x209 - حمایت ترکمنستان از مدل بزرگراه آسیای مرکزی به ترکیهبین الملل-ترکمن نیوز-  ترکمنستان در چارچوب‌ طرح‌های ترانزیتی ترانس‌خزر از ابتکار اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای در خصوص ایجاد مدل بزرگراه آسیای مرکزی با دسترسی به ترکیه حمایت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از ترند، ترکمنستان از ابتکار اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای در خصوص ایجاد مدل بزرگراه آسیای مرکزی با دسترسی به ترکیه حمایت کرده و آمادگی خود را برای فراهم آوردن زمینه‌های اجرایی شدن این پروژه اعلام کرد.

عشق‌آباد همچنین خواهان فعال شدن رایزنی‌ها پیرامون ابعاد مختلف ایجاد کریدور افغانستانترکمنستان– آذربایجان- گرجستان- ترکیه در چارچوب کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی برای آسیا و پاسیفیک شد.

در همین حال روزنامه «نیوترال ترکمنستان» نوشته است این کشور از آمادگی اقدام به عنوان یک شریک فعال و مشارکت‌کننده در برنامه تراسیکا برخوردار است. در همین راستا، شکل‌گیری کریدور حمل و نقل غربی از آسیای مرکزی نقش مهمی در چارچوب پیاده‌سازی اهداف پیرامون احیاء «جاده ابریشم بزرگ» و اتصال دو قطب اقتصادی اوراسیا بر اساس معیارهای کیفی جدید، ایفا می‌کند.

 

تمام این‌ موارد پیش از این نیز در نخستین کنفرانس حمل و نقل پایدار جهانی که تحت نظارت سازمان ملل متحد در سپتامبر ۲۰۱۴ و نوامبر ۲۰۱۶ در عشق‌آباد برگزار شده بود، مطرح شده بودند.

علاوه بر این در نهمین نشست سالانه فدراسیون انجمن‌های حمل و نقل در چارچوب برنامه همکاری اقتصادی منطقه‌ای آسیای مرکزی که در ماه سپتامبر در عشق‌آباد برگزار شده بود نیز مسائل مربوط به همکاری در حوزه لجستیک، بهینه‌سازی فرایندهای گمرکی و تعرفه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود.

با امضای کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر در آگوست سال جاری در آکتائو شاهد فعال شدن ترکمنستان و آذربایجان به منظور ایجاد کریدورهای ترانزیتی از طریق دریای خزر بوده‌ایم. این کریدورها در حوزه‌های مختلف، مسیرهای گوناگون و با مشارکت بازیگران متعدد منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مورد بحث و رایزنی قرار گرفته‌اند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز