امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۶۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

فرماندار گمیشان با تاکید بر ایجاد اشتغال پایدار؛

حمایت از کالای ایرانی زمینه ساز حرکت در مسیر ایجاد اشتغال می شود

Farmandari G 9F 300x256 - حمایت از کالای ایرانی زمینه ساز حرکت در مسیر ایجاد اشتغال می شودگلستان-ترکمن نیوز- فرماندار گمیشان با تاکید بر ضرورت رفع مشکل بیکاری در شهرستان گفت: حمایت از کالای ایرانی زمینه ساز حرکت در مسیر ایجاد اشتغال پایدار است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ امیرشیر توماج صبح امروز در گفت و گو با روابط عمومی فرمانداری بیان داشت: اولین جلسه برگزار شده در سال جدید مربوط اشتغال بوده و این نشان از اهمیت داشتن این موضوع می باشد.

وی افزود: اشتغال به عنوان یک وظیفه مهم برای هر یک از دستگاه ها در نظر گرفته شده و برای این منظور کارشناسان ویژه ای پیگیر موضوعات مربوط به اشتغال می باشد.

توماج تصریح کرد: هر یک از دستگاه های عضو ستاد اشتغال در شهرستان باید فراتر از تعهدات خود نسبت به اجرایی شدن اشتغال عمل کنند.

نماینده عالی دولت در گمیشان اضافه کرد: شهرستان گمیشان ظرفیت های گوناگونی در حوزه های مختلف برای ایجاد اشتغال دارد که باید از آنها در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

توماج با اشاره به اقدامات انجام شده توسط ستاد اشتغال شهرستان در سال گذشته بیان داشت: ۱۲ جلسه ستاد اشتغال و ۲۰ جلسه کمیته فنی اشتغال توسط ستاد اشتغال شهرستان در سال ۹۶ برگزار شده است.

رییس ستاد اشتغال گمیشان اضافه کرد: ۴۷ طرح اشتغالزایی در سال گذشته برسی شد که از این تعداد ۳۱ طرح اشتغال پایدار (روستایی) و ۱۶ طرح فراگیر(الف و ب) بوده است.

فرماندار گمیشان افزود: ۲۴ طرح اشتغالزایی در سال ۹۶ به تصویب رسیده است که از این مجموع ۱۶ طرح روستایی(پایدار) با اعتبار ۱۵۲ میلیاردو ۷۰۲ میلیون ریال و ۸ طرح فراگیر با اعتبار ۳۳۲ میلیاردو ۸۷۰ میلیون ریال می باشد.

نماینده عالی دولت در گمیشان با اشاره به تعهد اشتغال شهرستان در سال گذشته گفت: تعهد اشتغال شهرستان ۳۱۴ نفر بوده که ۱۱۴ نفر طرح فراگیر و ۲۰۰نفر برای طرح روستایی می باشد.

فرماندار گمیشان در پایان خاطر نشان کرد: در سال جاری با برنامه ریزی جامع توسط هر یک دستگاه های عضو ستاد اشتغال و فعال شدن طرح های ویژه اقتصاد مقاومتی ان شاالله فراتر از تعهدات اشتغال در نظر گرفته عمل خواهیم کرد تا ضمن رونق اقتصادی اشتغال پایداری را داشته باشیم.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز