دوستلویک 300x150 - حمایت آنکارا از طرح"دوستلیک" در منابع گازی خزرترکمن نیوز:  آنکارا از توسعه مشترک میدان گازی در دریای خزر توسط عشق آباد و باکو حمایت کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ترکیه از پروژه توسعه مشترک میدان نفت و گاز “دوستلیک” در دریای خزر توسط ترکمنستان و آذربایجان حمایت می‌کند.

این موضوع در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است: ما از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین آذربایجان و ترکمنستان در مورد اکتشاف و توسعه منابع هیدروکربنی در میدان دوستلیک در دریای خزر استقبال می‌کنیم.

آنکارا ابراز امیدواری کرد که این توافق موجب تقویت دوستی بین دو کشور بوده و به نفع ملت برادر آذربایجان و ترکمنستان و رونق و ثبات منطقه می‌شود.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه اش بیان کرد: ما امیدواریم که این توافق نامه راه را برای پروژه‌هایی که امنیت انرژی ترکیه و اروپا را افزایش می‌دهند، هموار سازد.

آنکارا از واسطه‌های اجرای پروژه خروج گاز طبیعی ترکمنستان از طریق دریای خزر و کریدور گاز جنوبی به بازارهای انرژی ترکیه و اروپا است.

بسیاری از کارشناسان، بر این باورند که توسعه میدان نفت و گاز دوستلیک در خزر توسط ترکمن و آذربایجان اولین گام در اتصال منابع گازی ترکمن به کریدور گاز جنوبی خواهد بود.

ترکمنستان پس از روسیه ، ایران و قطر از نظر ذخیره گاز در رتبه چهارم جهان قرار دارد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۴۲

۰۶ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89204

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک