امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

دوستلویک 300x150 - حمایت آنکارا از طرح"دوستلیک" در منابع گازی خزرترکمن نیوز:  آنکارا از توسعه مشترک میدان گازی در دریای خزر توسط عشق آباد و باکو حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ترکیه از پروژه توسعه مشترک میدان نفت و گاز “دوستلیک” در دریای خزر توسط ترکمنستان و آذربایجان حمایت می‌کند.

این موضوع در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است: ما از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین آذربایجان و ترکمنستان در مورد اکتشاف و توسعه منابع هیدروکربنی در میدان دوستلیک در دریای خزر استقبال می‌کنیم.

آنکارا ابراز امیدواری کرد که این توافق موجب تقویت دوستی بین دو کشور بوده و به نفع ملت برادر آذربایجان و ترکمنستان و رونق و ثبات منطقه می‌شود.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه اش بیان کرد: ما امیدواریم که این توافق نامه راه را برای پروژه‌هایی که امنیت انرژی ترکیه و اروپا را افزایش می‌دهند، هموار سازد.

آنکارا از واسطه‌های اجرای پروژه خروج گاز طبیعی ترکمنستان از طریق دریای خزر و کریدور گاز جنوبی به بازارهای انرژی ترکیه و اروپا است.

بسیاری از کارشناسان، بر این باورند که توسعه میدان نفت و گاز دوستلیک در خزر توسط ترکمن و آذربایجان اولین گام در اتصال منابع گازی ترکمن به کریدور گاز جنوبی خواهد بود.

ترکمنستان پس از روسیه ، ایران و قطر از نظر ذخیره گاز در رتبه چهارم جهان قرار دارد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز