امروز : شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۷,۰۷۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    97388

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:45 | ۰۶ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

14000404000099 Test PhotoN 300x151 - حمایت‌های اجتماعی محور رایزنی مقامات ترکمنستان و سازمان مللترکمن نیوز: «محمد گلدی سرداراف» وزیر دارایی و اقتصاد ترکمنستان با «کریستیان ویگاند» رئیس صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در ترکمنستان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   از farsnews در تاشکند، در این دیدار پیشرفت اجرای برنامه همکاری ترکمنستان که بین یونیسف و دولت ترکمنستان برای سال‌های ۲۰۲۵-۲۰۲۱ امضا شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرداراف به اهمیت گسترش همکاری بین ترکمنستان و صندوق کودکان سازمان ملل و فعال شدن آن در سال‌های اخیر، از جمله در چارچوب تأمین مالی پروژه‌ها اشاره کرد.

ویگاند همچنین بر نقش وزارت دارایی و اقتصاد ترکمنستان در اجرای برنامه همکاری میان یونیسف و دولت ترکمنستان برای ۲۰۲۵-۲۰۲۱ و همچنین در پیشبرد برنامه مشترک برای بهبود حمایت اجتماعی تأکید کرد.

سرداراف گفت: سیستم با معرفی خدمات با کیفیت و فراگیر در سطح محلی توسط وزارت کار و حمایت اجتماعی ترکمنستان هماهنگ می‌شود.

در این جلسه مواردی از جمله حمایت مالی برای معرفی خدمات اجتماعی جدید، ایجاد سازوکارهای گزارشگری موثر برای نظارت بر بودجه و هزینه سرمایه گذاری‌های لازم برای منافع آسیب پذیر جامعه مانند کودکان و افراد معلول به عنوان بخشی از حمایت مورد بحث قرار گرفت.

وزیر دارایی و اقتصاد همچنین خاطرنشان کرد که اولویت‌های سیاست اجتماعی ترکمنستان اطمینان از رشد پایدار در رفاه و کیفیت زندگی مردم بوده و اینکه شرایطی برای توسعه پتانسیل انسانی بر اساس افزایش کارایی عملکرد در حوزه اجتماعی و به ویژه امنیت اجتماعی ایجاد شود.

وی گفت: ارائه خدمات اجتماعی باید مبتنی بر عملکرد با کیفیت و خانواده محور باشد. کودکان و افراد دارای معلولیت مولفه‌های مهمی در سیستم حمایت اجتماعی است که مورد تأیید سازمان ملل نیز هست.

سرداراف گفت ترکمنستان به طور فعال از این اهداف پشتیبانی می‌کند و در گسترش چشمگیر به خدمات اجتماعی در همه سطوح تلاش می‌کند.

طرفین در جریان جلسه تعدادی از مراحل تشدید همکاری در آینده نزدیک را مشخص کردند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز