امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۱۶,۱۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

اقتصادی-ترکمن‌نیوز- استاد دانشگاه، وجود حقوق‎های نجومی را نتیجه فقدان انضباط اقتصادی دانست و گفت: مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۲ از انضباط اقتصادی، عدالت اجتماعی یاد کردند که وجود بی‎انضباطی اقتصادی در جامعه امروز نشان می‎دهد ۲۴ سال از رهبر خود عقب هستیم.

Hoghogh 16B 300x198 - حقوق‎های نجومی نتیجه فقدان انضباط اقتصادی است/ فقدان دشمنی‎شناسی برخی را برابر آمریکا دچار وادادگی کرد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیل ترکمن‌های ایران، به نقل از فارس، علی سلیماندوست صبح امروز در جمع مردم کردکوی، با اشاره به فرامین امام راحل مبنی بر اینکه ما قائل به آزادی توطئه نیستیم، گفت: نمی‎توان در قالب آزادی اندیشه مسلمات دینی یک مملکت را زیر سوال برد که در صورت انجام چنین اقدامی معنای آن توطئه است.

وی با بیان اینکه هر جامعه‎ای که اصول مدرنیته را بپذیرد در وهله نخست باید قانونمندی را قبول کند، مطرح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی هر صفت ناروایی را به یکدیگر نسبت می‎دادند اما بر علیه رژیم آمریکا ، قانون اساسی آن و نظام مبتنی بر لیبرال دموکراسی سخن نمی‎گویند اما در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری کشورمان برخی کاندیداها مکرر نظام، امام راحل و اصول اسلامی انقلاب اسلامی را زیر سوال بردند که این اقدام نشان می‎دهد

* برخی کاندیداها در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بارها نظام و اصول اسلامی انقلاب را زیرسوال بردند

استاد دانشگاه با بیان اینکه آزادی بیان، اندیشه، رأی، قلم و … در چارچوب قانون است و آزادی‎خواهی شامل آزادی رأی، قلم، اندیشه و بیان می‎شود، یادآور شد: در حالی که با آزادی رأی رئیس جمهور منتخب رئیس جمهور همه مردم می‎شود و مقابل هیچ جریان، گروه، حزب و دسته‎ای نباید اجحاف وجود داشته باشد متأسفانه مکرر شاهد اجحاف برخی آقایان هستیم و این نشان می‎دهد برخی مبنا و مسیر قانون اساسی را فراموش کردند.

وی بر ضرورت اهتمام به تکلیف‎محوری تأکید کرد و افزود: در صورتی که مردم تفکر مقابله با تجمل‎گرایی و اشرافی‎گری داشته باشند به کسی رأی نمی‎دهند که خود گرفتار تجملات و اشرافی‎گری است، انتخاب چنین افرادی نشان می‎دهد اصول انقلابی را فراموش کردیم.

سلیماندوست با بیان اینکه کسانی که به عدالت اجتماعی اعتقاد نداشته باشند نمی‎توانند زمینه‎ساز ظهور امام زمان (عج) باشند، بیان کرد: دهه فجر را جشن می‎گیریم تا بدانیم برای زمینه‎سازی ظهور امام زمان (عج) باید به اصول انقلاب و امام راحل وفادار باشیم.

استاد دانشگاه وجود املاک نجومی، حقوق‎های نجومی، اختلاس نجومی و امثال آن را نتیجه فقدان انضباط اقتصادی عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۲ یعنی ۲۴ سال گذشته از انضباط اقتصادی، عدالت اجتماعی یاد کردند که وجود بی‎انضباطی اقتصادی در جامعه امروز نشان می‎دهد ۲۴ سال از ولی و رهبر خود عقب هستیم.

* اسلام توسط ایرانی‎ها به اندونزی و کانادا رفته است

وی با بیان اینکه ذائقه ایرانیان استکبارستیزی است، متذکر شد: اسلام توسط ایرانی‎ها به اندونزی، آلاسکا، کانادا و … رفته است.

سلیماندوست با بیان اینکه دشمن ولنگاری، اباحه‎گری و سستی را در کشورمان تبلیغ می‎کند، افزود: باید ایثار، تلاش و پشتکار را سرلوحه کار خود قرار دهیم همانطور که با این ویژگی‎ها در جنگ تحمیلی پیروز شدیم.

استاد دانشگاه با بیان اینکه متأسفانه امروز جوانان ما از فرط بیکاری به فساد و منجلاب کشیده می‎شوند، گفت: فساد، دزدی، اعتیاد و تاخیر در ازدواج ناشی از معضل بیکاری است.

وی با بیان اینکه آخر دنیا متعلق به مستضعفان است، ابراز کرد: همه چیز برای مستضعفان و متقین است مشروط به آنکه تن به ظلم ندهند و ظلم را برنتابند.

سلیماندوست با بیان اینکه غفلت سرچشمه تمام شکست‎ها است و نفوذ از غفلت نشأت می‎گیرد، مطرح کرد: وقتی سکوت کنیم نتیجه آن می‎شود که اعتراض علیه معصومین (ع) آزاد و علیه مسؤولان ممنوع می‎شود.

استاد دانشگاه با بیان اینکه باید اقتصاد سالم، مصرف صحیح، مال پاک، عزت نفس، کرامت نفس، کرامت انسانی، عقل‎گرایی و دشمن‎شناسی را سرلوحه کار خود قرار دهیم، تأکید کرد: در دشمن‎شناسی، دشمنی‎شناسی اولویت دارد، همه به‎ویژه مسؤولان می‎دانند آمریکا دشمن ایران است اما فقدان دشمنی‎شناسی موجب می‎شود برخی در برابر آمریکا دچار وادادگی شوند.

گردآوری: گروه خبری ‌ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز