جنگل 300x194 - حفاظت منابع طبیعی از ورود چوب قاچاق به کارخانه نئوپان گنبدکاووسترکمن نیوز: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس از استقرار نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در کارخانه نئوپان گنبد جهت کنترل و حفاظت از هر گونه قاچاق چوب خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرشید رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: حفاظت از طبیعت وظیفه همگانی است و آسیب به آن آسیب به جامعه است.

وی افزود: وظیفه ذاتی منابع طبیعی محافظت از تخریب جنگل ها به ویژه خاک است و با متخلفین و قاچاقچیان چوب که آسیب زنندگان جدی به محیط زیست و سلامت جامعه هستند بدون هیچ گونه اغماضی برخورد می کند.

رحمانی خاطر نشان کرد: تعطیلی طرح های جنگلداری و گرانی چوب، قطع غیرمجاز و حمل قاچاق چوب آلات افزایش چشمگیری داشته است و در ۹ ماهه امسال نیز در مقایسه سال گذشته ۵۰ درصدی رشد داشته است.

نئوپان گنبد 1 1024x662 - حفاظت منابع طبیعی از ورود چوب قاچاق به کارخانه نئوپان گنبدکاووس

وی اظهار کرد به منظور مقابله با قاچاقچیان مانور آمادگی نیروهای یگان حفاظت در سطح استان برگزار گردید و همچنین برابر تصمیمات گرفته شده و توافقات بعمل آمده نیروهای منابع طبیعی در کارخانه نئوپان جهت همکاری در شناسایی و کنترل چوب آلات قاچاق مستقر خواهند شد.

رحمانی در ادامه نیز در خصوص خرید چوب آلات غیرمجاز توسط کارگاه های چوب بری، نجاری ها و کوره های ذغال گفت در صورت مشاهده هر گونه خرید و فروش چوب آلات غیرمجاز به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

این مقام مسئول در خاتمه از مردم با فرهنگ شهرستان درخواست کرد جهت حفاظت از طبیعت با این اداره مشارکت نمایند و در صورت مشاهده هر گونه چوب آلات جنگلی قاچاق و تجاوز به عرصه های ملی مراتب را سریعاً به اداره منابع طبیعی با شماره رایگان ۱۵۰۴ و یا شماره ۳۳۲۲۷۲۱۳ اطلاع دهند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۱

۲۷ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

87183

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک