امروز : چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    99539

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:33 | ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

14000518000255 Test PhotoN 300x151 - حضور 800 ناظر از «جامعه همسود» و اروپا در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستانترکمن نیوز: رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان گفت: حضور حدود ۸۰۰ ناظر از جامعه همسود و دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری در اروپا در انتخابات آتی ریاست جمهوری را انتظار داریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از فارس در دوشنبه، «زین الدین نظام خواجه اف» رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان از ارسال دعوت نامه‌های رسمی به مجمع پارلمانی و دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا برای نظارت بر روند انتخابات آتی ریاست جمهوری در این کشور خبر داد.

گفتنی است که کارشناسان دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا در ماه می سال جاری از ازبکستان بازدید و توصیه‌هایی برای بهبودی روند برگزاری انتخابات ریاست جمهور در این کشور ارائه کرده بودند.

سپس تصمیم گرفته شد برای نظارت بر این روند یک ماموریت کامل سازماندهی شود. گروه اصلی این ماموریت متشکل از ۱۵ کارشناس، ۲۸ ناظر بلند مدت و ۲۵۰ ناظر کوتاه مدت است.

با توجه به اهمیت شفافیت در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان همچنین قرار است ناظران از کشورهای خارجی و سازمان‌های های بین المللی دعوت شوند.

به طور ویژه به مجمع پارلمانی و دفتر نهادهای دموکراتیک سازمان امنیت و همکاری اروپا، جامعه همسود، سازمان همکاری شانگهای، مجمع بین پارلمانی همسود و سایر سازمان‌ها دعوت نامه برای شرکت ارسال خواهد شد.

بنابر سخنان رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان برای شفافیت انتخابات ابتدا بر اصحاب رسانه و در مرحله دوم بر ناظران، اتکا خواهد شد.

وی گفت: ازبکستان مشارکت حدود ۸۰۰ ناظر از جامعه همسود و دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا در انتخابات آتی ریاست جمهور را انتظار دارد.

انتخابات ریاست جمهور در ازبکستان در تاریخ ۲۴ اکتبر امسال با مشارکت ۵ داوطلب کرسی ریاست جمهوری، برگزار شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز