جماعت کرونا 300x200 - حضور مبتلایان به کرونا در نماز جماعت حرام استترکمن نیوز:  مرکز صدور فتوای اردن روز گذشته اعلام کرد: حضور فرد مبتلا به ویروس کرونا یا فرد مشکوک به ابتلا به این ویروس در نماز جماعت شرعا حرام است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اعلام تحریم مشارکت مبتلایان به کرونا در جریان پاسخ این مرکز به این سوال صورت گرفت که در سایه شیوع ویروس کرونا چه افراد وگروههایی نباید در نماز جماعت شرکت کنند؟

مرکز مذکور در پاسخ خود آورده است: حضور افراد مبتلا به یک بیماری واگیردار و یا افراد مشکوک به ابتلا به چنین بیماری هایی که امکان انتقال بیماری از آنها به دیگران وجود دارد، حرام است.

مرکز صدور فتوای اردن افزود: واجب است چنین افرادی اقدامات احتیاطی نظیر قرنطینه بهداشتی را رعایت کنند و مخفی کردن ابتلا به این بیماری حرام می گردد تا به دیگران آسیب نرساند.

اداره افتای اردن در ادامه فتوایش آورده است: نماز جمعه از افراد مبتلا به بیماری های مزمن که از ابتلای به این بیماری ترس جان دارند، ساقط می شود.

مرکز مذکور همچنین تاکید کرده است که نماز جمعه بر هر کس که به سنی رسیده باشد که ترس عوارض جدی منتهی به مرگ هنگام ابتلا به این بیماری در او وجود داشته باشد، واجب نیست.

منبع : RT عربی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۳

۱۵ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78402

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک