امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

اخبار بین الملل-ایتنانیوز-  تمامی بنادر حاشیه دریای خزر که مدیران آنها در این اجلاس حضور داشتند و جهت گیری سال های آتی بنادر خود را بر حمل کانتینری اعلام نموده و تاکید داشتند سرمایه گذاری برای ارائه خدمات به کانتینر در دستور کار آنها قرار دارد.

banader 25m 300x200 - حضور سازمان بنادر در اجلاس مدیران بنادر کشورهای ساحلی دریای خزر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل Iranway ، هشتمین اجلاس مشترک پنج جانبه مدیران بنادر کشورهای ساحلی دریای خزر از تاریخ بیست و یکم لغایت بیست و دوم مهر ماه ۱۳۹۶ (۱۳ لغایت ۱۴ اکتبر ، ۲۰۱۷ میلادی) به میزبانی کشور ترکمنستان و در بندر ترکمن باشی برگزار گردید.

آقای خسرو سرایی مدیر کل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان با اعلام خبر فوق افزودند : در راستای توافقات حاصله از برگزاری کنفرانس اقتصادی کشورهای ساحلی دریای خزر در مهرماه ۱۳۸۷ در آستراخان روسیه و با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و توافق کشورهای ساحلی دریای خزر ، اولین اجلاس مشترک پنج جانبه مدیران بنادر کشورهای ساحلی دریای خزر در اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ در بندر انزلی برگزار و متعاقب آن مقرر گردید که مدیران بنادر کشورهای ساحلی به صورت دوره ای و سالیانه به میزبانی یکی از بنادر دریای خزر گرد هم آمده و به بررسی و بر طرف نمودن مسائل و مشکلات احتمالی و همچنین تسهیل تجارت و حمل و نقل دریایی در دریای خزر بپردازند .

رئیس هیئت ایرانی همچنین اظهار داشت : در جریان برگزاری این نشست ها ، مدیران بنادر کشورهای آذربایجان ، ترکمنستان ، روسیه و قزاقستان با حضور مدیران کل بنادر انزلی ، نوشهر و امیرآباد و مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران ، موضوعات مربوط به توسعه همکاری های بندری و دریایی در دریای خزر را مورد بررسی قرار داده و نهایتا پروتکل اجلاس به امضاء مدیران بنادر می رسد .

وی همچنین در خصوص اهم عناوین و توافقات انجام شده در جریان برگزاری هشتمین اجلاس مذکور عنوان نمود : ایجاد وب سایت رسمی تبادل اطلاعات مورد نیاز تجارت دریایی ، درج علامت بر روی کالاهای مورد حمل در دریای خزر ، تاکید در خصوص جلوگیری از رفتار تبعیض آمیز نسبت به شناورهای دیگر طرف ها در خصوص تعرفه ، تاکید بر اهمیت توسعه و جذب کالاهای ترانزیتی در کریدور های شمال به جنوب و شرق به غرب و اعلام آمادگی طرف ایرانی برای امضاء کردن موافقت نامه در خصوص حمل دریایی از طریق بنادر جنوبی با هر یکی از کشورهای ساحلی دریای خزر به منظور فراهم نمودن امکان دسترسی به آبهای آزاد از بخش های مهم و راهبردی این اجلاس بود .

نکات حائز اهمیت : تمامی بنادر حاشیه دریای خزر که مدیران آنها در این اجلاس حضور داشتند و جهت گیری سال های آتی بنادر خود را بر حمل کانتینری اعلام نموده و تاکید داشتند سرمایه گذاری برای ارائه خدمات به کانتینر در دستور کار آنها قرار دارد .

بندر ترکمن باشی یک مجتمع بندری در مقیاس کوچک: بندر ترکمن باشی ترکمنستان به سرعت در حال توسعه بوده و با بهره گیری از دو اسکله کانتینری با نصب دو دستگاه جرثقیل کانتینری آماده تخلیه و بارگیری ۴۰۰ هزار کانتینر در سال می باشد . در این بندر شیپ یارد و اسکله های تخلیه و بارگیری جنرال کارگو و همچنین فله معدنی و غلات در حال توسعه می باشد و در نهایت به زودی ظرفیت بندر به هشت میلیون تن خواهد رسید .

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز