امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۹۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

جباری توران فرمانداری گالیکش 1 300x178 - حضور زنان در عرصه‌های سیاسی یکی از وجوه دموکراتیک نظام سیاسیترکمن نیوز: مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری گلستان گفت: یکی از وجوه مهم دموکراتیک بودن نظام سیاسی حضور و فعالیت زنان در عرصه‌های سیاسی است و در این میان نحوه برخورد و رفتار جامعه با زنان از شاخص‌‏های مهم توسعه سیاسی و اجتماعی در آن جامعه است که شرایط را برای حضور فعال و مشارکت موثر زنان و بهره‏‌گیری جدی‏‌تر از قدرت، تفکر، ابداع و خلاقیت آن‌ها فراهم می‌‏آورد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  طاهره جباری توران در نشست زنان، انتخابات و مشارکت حداکثری شهرستان گالیکش اظهار کرد: با درک اهمیت مشارکت سیاسی زنان، هر کشوری باید تلاش کند موانع فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مشارکت زنان را رفع کند و زمینه دستیابی به رشد و شکوفایی جامعه در همه عرصه‏‌ها را فراهم آورد.

وی بیان داشت: زنان ما در حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس دوش به دوش رزمندگان دلیر و غیور این مرز و بوم دلیرانه ایستادند و به جهانیان نشان دادند که در راه آرمان و عقیده خویش حاضرند از عواطف و احساسات خود در شرایط ویژه و خاص چشم‌پوشی کنند.

جباری توران فرمانداری گالیکش 2 300x178 - حضور زنان در عرصه‌های سیاسی یکی از وجوه دموکراتیک نظام سیاسی

جباری توران درباره مشارکت زنان در انتخابات اذعان کرد: زنان یکی از پایگاه‌های رأی قابل توجه در هر انتخاباتی هستند.

وی ادامه داد: اکنون توانمندی زنان به خصوص در عرصه تحصیلات عالی و تکمیلی و کسب تخصص‌های کارشناسی در حوزه‌های متنوع و گوناگون مورد نیاز جامعه افزایش یافته و همین ویژگی‌ها زمینه را برای حضور بیشتر بانوان در سطوح مختلف سیاسی و اجتماعی جامعه و جایگاه‌های مدیریتی بیشتر کرده است.

جباری توران فرمانداری گالیکش 3 300x178 - حضور زنان در عرصه‌های سیاسی یکی از وجوه دموکراتیک نظام سیاسی

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری گلستان گفت: از بانوان فعال و تاثیرگذار و همچنین سمن‌ها که بازوان دولت هستند خواستاریم تا مشوق مردم برای حضور پرشور در پای صندوق‌های رای باشند.

گزارش از: آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در استان گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز