امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    82936

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:09 | ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جمهور ازبکستان اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل 300x151 - حضور رئیس جمهور ازبکستان در اجلاس مجمع عمومی سازمان مللترکمن نیوز:   «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان فردا در هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مراسم‌های اصلی مجمع عمومی در پی وضعیت همه گیر کووید-۱۹ در جهان نخستین بار در تاریخ سازمان ملل متحد به صورت نشست ویدئویی برگزار می‌شود.

رئیس جمهور ازبکستان در سخنرانی خود، نظراتش در مورد مسائل روز منطقه‌ای و جهانی در اختیار جامعه جهانی قرار می‌دهد و همچنین اولویت‌های مدرن شدن سیستم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ازبکستان را ترسیم می‌کند.

با توجه به موضوعات اصلی مباحثات همچنین مسائل مبارزه مشترک با پاندمی کرونا و رفع پیامدهای منفی شیوع آن نیز بررسی خواهد شد.

برنامه‌ریزی شده رئیس جمهور ازبکستان یک سری ابتکارات مهم مبنی بر تحکیم صلح و ثبات، تامین توسعه پایدار، تعمیق گفت‌وگوهای موثر در منطقه و سطح جهانی، پیشبرد حقوق و آزادی بشر و همچنین مقابله با ستیزه جویی و تهدیدات روز از جمله تغییر اقلیم، امنیت غذایی، فقرزدایی را مطرح کند.

گفتنی است، رئیس جمهور ازبکستان در سخنرانی خود در هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی در «نیویورک» پیشنهادات و اظهارات مهمی را مطرح کرد که در چارچوب اجرایی آنان دیدارهای منظم رایزنی روسای جمهور کشورهای آسیای مرکزی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که در این راستا دومین نشست در ماه نوامبر سال گذشته میلادی در شهر «تاشکند» برگزار شد.

در ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی در شهر تاشکند نشست بین‌المللی افغانستان برگزار و در پایان آن بیانیه‌ای مبنی بر آغاز گفت‌وگوهای صلح آمیز بین الافغانی به تصویب رسید.

ازبکستان در دوم مارس سال ۱۹۹۲ میلادی به عضویت سازمان ملل متحد پیوسته و در تاریخ ۲۴ اکتبر سال ۱۹۹۳ میلادی در تاشکند نمایندگی سازمان ملل متحد گشایش یافته است.    

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز