امروز : چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۳,۷۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

17° سانتی گراد

  • کد خبر :

    92537

  • /
  • تاریخ :

    ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

photo ۲۰۲۱ ۰۴ ۰۴ ۱۳ ۳۵ ۲۳ 300x300 - حضور دام‌های غیرمجاز مخرب مراتعترکمن نیوز: فرماندار شهرستان مراوه تپه گفت :  حضور دامهای غیرمجاز آسیب برای مراتع و مشکل برای ارائه خدمات به عشایر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ امانگلدی ضمیر با اشاره به مهمان نوازی مردم استان گلستان و ادارات مرتبط با ارائه خدمات به عشایر اظهار داشت: این شهرستان از دیر باز با عشایر غیر بومی بعنوان مهمان برخورد نموده و در صلح و آرامش و مسالمت آمیز و درغم و شادی در کنار هم زندگی مینمایند.
رئیس شورای عشایری شهرستان مراوه تپه همچنین گفت: ادارت مرتبط این شهرستان نیز با تمام ‌توان خود به ارائه خدمات به این عزیزان زحمتکش مشغول بوده و در بروز هر گونه حوادث در اسرع وقت به کمک آنان میشتابد.
فرماندار شهرستان مراوه تپه افزود: متاسفانه حضور عشایر غیر مجاز در مراتع این شهرستان ضمن تجاوز به حریم قانونی عشایر مجاز باعث بروز مشکلات و تنشهایی گردیده ، امنیت مناطق مرزی را خدشه دار مینمایند.
وی بیان داشت: حضور عشایر غیر مجاز ، ارائه خدمات را نیز به عشایر قانونی با مشکلاتی مواجه میسازد.
فرماندار شهرستان مراوه تپه با اشاره به ضرورت حفظ مراتع افزود، زمان قانونی عشایر ۴ماه یعنی از یکم آذر تا پایان اسفند ماه بوده و با توجه نیاز فرصت رویش و رشد مجدد مراتع ، زمان قانونی حضور عشایر باید رعایت گردد و در ضمن مراتع نیز شهرستان جوابگوی عشایر غیر مجاز نمیباشد.
وی همچنین با اشاره به ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز گفت: احداث اماکن غیر مجاز نیاز به حفظ دائمی داشته و احداث بدون مجوز و نظارت آن از طرف ادارات ذیربط باعث بروز مشکلات امنیتی میباشد. که ادارات فوق باید بر آن نظارت نمایند.
در ادامه این جلسه فرمانده انتظامی شهرستان مراوه تپه گفت: خط قرمز ما امنیت منطقه بوده و رعایت اصول امنیتی از طرف عشایر زحمتکش الزامی میباشد.
سرهنگ علی غلامی افزود، عشایر عزیز ضمن حفظ اخوت ، برادری ، همنشینی ، جلوگیری از هرگونه تنش بین طوایف بومی و غیر بومی بهانه را از تفرقه افکنان و فرصت طلبان بگیرند.
وی افزود: حضور عشایر غیر مجاز باعث تنش بین طوایف بومی و عشایر گردیده و تبعات امنیتی را بهمراه داشته و باعث شاکی شدن عشایر مجاز میگردندکه باید با اجرای مصوبات قانونی از اقدامات غیر قانونی آنان جلوگیری گردد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان مراوه تپه نیز در جلسه اظهار کرد:  ورود عشایر غیر مجاز به شهرستان افزایش یافته که این امر مشکلاتی برای حفظ مراتع میگردد.
مهندس سرایلو افزود: مدیران استانهای خراسانها ضمن جلوگیری از خروج عشایر غیر مجاز میتوانند از بروز تنش و درگیری بین عشایر ممانعت نمایند.
وی همچنین برای حفظ مراتع و جلوگیری از تخریب آن، از عشایر خواست تا زمان قانونی حضور که ازاول آذرماه تا پایان اسفند ماه میباشد را رعایت نموده و بموقع وارد شده و در زمان مقرر از استان گلستان خارج شوند.

گزارش از: عطا خانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز