امروز : شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

noorizad turkmensnews 300x200 - حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس جواب کوبنده‌ای به دشمنان اسلام استگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  علما، نخبگان و فرهیختگان اهل سنت شرق استان گلستان از عموم مردم ایران اسلامی برای حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در گفت و گو با  فارس در گنبدکاووس، با اشاره به اینکه روز قدس روزی است که صهیونیست‌های غاصب از حضور پرشور مسلمانان دنیا به ویزه ایرانیان عزیز به وحشت می‌افتند، اظهار کرد: بدون تردید حضور پرشور و حماسی مردم در راهپیمایی فردا جواب کوبنده‌ای به دشمنان اسلام به ویژه مستکبرین جهانی است.

آخوند عبدالباسط نوریزاد با بیان اینکه حمایت از مظلومان عالم یکی از رسالت‌های شرعی همه مسلمانان است، افزود: اگر ملت و گروهی صدای مظلومان فلسطینی را شنیده و به فریاد آنها توجهی نکنند بدون تردید مسلمان نخواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه امسال با توجه به انتقال سفارت شیطان بزرگ به بیت‌المقدس، منطقه در شرایط خاصی قرار دارد، خاطرنشان کرد: بر همه مسلمانان واجب و ضروری است که ضمن محکومیت اقدام آمریکا از مردم مظلوم فلسطین با تمام وجود حمایت کنند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به اینکه قدس در میان مسلمانان اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: ما بر سر هرچه کوتاه بیاییم بر سر اعتقادات و حقوق ملت‌های مسلمان کوتاه نخواهیم آمد و در برابر دشمنان اسلام از همه ظرفیت‌ها از جمله ظرفیت‌های مردمی استفاده خواهیم کرد.

نوریزاد بر حفظ وحدت و یکپارچگی ملت ایران اسلامی به ویژه در استان گلستان که گنجینه اقوام و مذاهب است تاکید کرد و ادامه داد: تردیدی نداشته باشید که به زودی با همت مردم مسلمان ایران و کشورهای منطقه به زودی قدس به آغوش اسلام باز خواهد گشت.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس، با اشاره به اینکه روز جهانی قدس به معنای واقعی کلمه روز وحدت و تقویت اتحاد مسلمانان جهان است، اضافه کرد: در این همه مردم مسلمان منطقه باید با حضور در صحنه و راهپیمایی علیه رژِیم منحوس و غاصب صهیونیستی نسبت به ظلم، غصب و جنایات این رژیم اعتراض کنند.

آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه سالهاست که منطقه غرب آسیا درگیر برادر کشی، اختلافات و جنگ‌های داخلی است، تصریح کرد: ریشه همه این مشکلات و تفرقه‌انگیزی‌ها در منطقه بدون شک وجود رژیم ظالم و غاصب صهیونیستی است.

وی دفاع از مردم فلسطین را وظیفه همه مردم مسلمان منطقه و به ویژه مردم کشورمان که طلایه‌دار حرکت‌های اسلامی هستند دانست و گفت: فردا مردم شریف گنبدکاووس اعم از سنی و شیعه با حضوری چشمگیر در صحنه حاضر خواهند شد و بر علیه رژیم صهیونیستی فریادهای رسایی را طنین‌انداز خواهند کرد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با تاکید بر اینکه بر اساس جنایت‌های رژیم صهیونیستی در سالهای متمادی میلیونها کودک و زن بی‌گناه شهید، مجروح و یا آواره شده‌اند، افزود: گناه مردم فلسطین واقعا چیست، آیا دفاع از سرزمین اجدادی آنها و ایستادگی در برابر جنایات رژیم جعلی و غرب ساخته صهیونیستی دلیل این همه ظلم و ستم بر این مردم است.

فعال سیاسی و فرهنگی اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه روز قدس روز گرد هم آمدن همه نیروهای انقلاب برای ایستادگی در برابر ظلم و استکبار است، گفت: در این روزها که رهبر معظم انقلاب بر وحدت همه نیروها حول اصول انقلاب و فرامین امام راحل تاکید کرده‌اند حضور پرشور در روز جهانی قدس می‌تواند مصداق بارزی برای اتحاد همه مردم و مسوولان در برابر دشمنان باشد.

احمد غراوی با بیان اینکه نخواهیم گذاشت مردم مظلوم فلسطین در مقابله با جریان‌های صهیونیستی تنها بمانند، ادامه داد: از همه مردم شریف ایران اسلامی می‌خواهم با حفظ اتحاد و یکپارچگی در راهپیمایی روزجهانی قدس شرکت کنند و فریادهای خود را برای دفاع از مردم مظلوم منطقه به ویژه فلسطینیان به گوش جهانیان برسانند.

امام جمعه شهر اینچه‌برون در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس، با اشاره به اینکه حضور مردم فردا در راهپیمایی روز قدس به نوعی تجدید میثاق با امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی اعم از شیعه و سنی فردا در راهپیمایی روز قدس نشان خواهند داد که همچنان با تمام قدرت مبتنی بر احکام اسلامی و فرمان امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب پشتیبان مظلومان جهان خواهند بود.

آخوند مدد هوشمند با بیان اینکه در شرایط اخیر منطقه که بسیاری از کشورهای عربی نیز از حمایت مردم مظلوم فلسطین دست کشیده‌اند حضور مردم ما در صحنه دلگرمی برای مردم مظوم فلسطین است، گفت: نباید بگذاریم شعله‌های انتفاضه و مقاومت در میان مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین خاموش شود.

وی با دعوت همه مردم شهرستان گنبدکاووس به ویژه شهر اینچه‌برون برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، تاکید کرد: همه ما دوشادوش یکدیگر فردا انزجار خود را از رژیم صهیونیستی و عمق حمایت و پشتیبانی خود از مردم مظلوم فلسطین را فریاد خواهیم زد.

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن در گفت و و با خبرنگاران و اهالی رسانه استان گلستان با اشاره به اینکه همه مسلمانان باید فردا در راهپیمایی روز جهانی قدس حضوری پرشور و پررنگ داشته باشند، افزود: نمایش اوج قدرت و عزت اسلامی و انداختن ترس بر اندام حکومت جعلی صهیونیست‌ها از کارکردهای راهپیمایی فرداست.

آخوند محمد عابدی‌کر با بیان اینکه همه مردم استان گلستان اعم از شیعه و سنی فردا حمایت قاطع خود را از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین اعلام خواهند کرد، ادامه داد: روز جهانی قدس هیچ حزب و جناحی نمی‌شناسد و بر همه مردم و نیروهای دلسوز انقلاب و اسلام لازم است که به دور از حواشی و با اتحاد در این راهپیمایی حاضر شوند.

معاون اقوام و مذاهب بنیاد فرهنگی طهورا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه روز قدس باید روز به لرزه درآوردن پایه‌های رژیم جعلی صهیونیستی باشد، افزود: همه مردم گنبدکاووس و استان گلستان اعم از شیعه و سنی و اقوام مختلف با اعتقادی راسخ فردا در صفوف منسجم و فشرده‌ای در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت خواهند کرد.

وی با دعوت همه مردم برای حضور در این راهپیمایی بزرگ و تاریخی، اذعان کرد: انتظار ما این است که همه آنان که حتی منتقد به برخی وضعیت‌های اقتصادی و معیشتی هستند با درک درستی از شرایط کشور و منطقه نشان دهند که حمایت از مظلومان عالم یک سیاست اصولی در روابط دیپلماتیک ایران اسلامی است.

امام جمعه شهر فراغی شهرستان کلاله در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشار به اینکه اساس رژیم صهیونیستی اساسی غلط و غاصبانه است، تصریح کرد: امام خمینی (ره) به درستی و با هوشمندی این رژیم جعلی را غده سرطانی نامیدند تا به همگان بفهمانند که باید این رژیم غاصب از بدنه جهان اسلام و منطقه جدا شده و به زباله‌دان روانه شود.

آخوند محمد امین صقری با تاکید بر اینکه انتظار ما از همه مردم شیعه و سنی گنبدکاووس حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس است، گفت: ما شک نداریم که بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب رژیم غاصب صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید و در این مسیر برای نابودی زودتر این رژیم نیز از هیچ تلاشی دست بر نخواهیم داشت.

امام جمعه اهل سنت آق‌قلا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با دعوت همه مردم به حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: روز جهانی قدس یک روز استراتژیک و حیاتی برای دنیای اسلام است.

آخوند عبدالحی میرزاعلی با بیان اینکه روز قدس باید روز وحدت و یکپارچگی مسلمانان در تمام دنیای اسلام باشد، گفت: همه افراد، گروه‌ها و جریان‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باید تلاش کنند در این روز از هرگونه حاشیه‌آفرینی و ایجاد تفرقه پرهیز کنند.

گفتنی است بسیاری از علما، روحانیون و فرهیختگان دیگر اهل سنت نیز با صدور بیانیه و پیام‌هایی از مردم شریف استان گلستان دعوت کردند تا در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور باشکوه و تاریخی داشته باشند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز