پنجم آذرماه

اقتصادی-تورکمن‌نیوز- برگزاری حراجی سکه برای شکستن حباب قیمت‌ها اثر خود را بر بازار آزاد گذاشت؛ به گونه‌ای که قیمت سکه تمام (امامی) با ۲۱۰ هزار ریال کاهش به ۱۳ میلیون و ۶۸۳ هزار ریال رسید.

Bazar sekke 5az 300x200 - حراج سکه، مسکوکات طلا را در بازار ارزان کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن​های ایران، به نقل از ایرنا، امروز قیمت خرده فروشی هر سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۲۰ هزار ریال عقبگرد داشت و به ۱۳ میلیون و ۴۱۰ هزار ریال رسید.
نیم سکه با کاهش ۸۰ هزار ریالی بها، ۶ میلیون و ۹۲۰ هزار ریال عرضه شد.
امروز خریداران، هر ربع سکه را سه میلیون و ۹۳۰ هزار و هر قطعه سکه گرمی را ۲ میلیون و ۶۳۰ هزار ریال تهیه کردند که نسبت به دیروز به ترتیب ۶۰ هزار ریال و ۱۰ هزار ریال کاهش دارد.
هرچند به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی، نرخ اونس طلا روی عدد یک هزار و ۲۸۸ دلار و چهار سنت باقی ماند اما قیمت طلای ۱۸ عیار با ۹ هزار و ۲۳۰ ریال افزایش روبرو شد و به یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۳۰۰ ریال رسید.
با توجه به اینکه قیمت سکه تمام در بازار آزاد حدود ۲ میلیون ریال بالاتر از قیمت واقعی آن فروخته می‌شود، انتظار می‌رود با تداوم برگزاری حراجی سکه در بانک کارگشایی که تا اطلاع بعدی ادامه دارد، حباب از بازار سکه رخت ببندد.

** پایداری دلار در محدوده ۴۱ هزار ریالی
هرچند امروز در بازار ارز تهران قیمت دلار ۱۳۰ ریال کاهش داشت اما همچنان در محدوده ۴۱ هزار ریالی باقی ماند و ۴۱ هزار و ۱۴۰ ریال عرضه شد.
بهای هر یورو با افزایش ۲۰ ریالی به ۴۹ هزار و ۶۳۰ ریال رسید و پوند انگلیس با ۱۰ ریال افزایش قیمت، ۵۵ هزار و ۵۱۰ ریال به فروش رفت اما درهم امارات بدون تغییر ۱۱ هزار و ۳۴۰ ریال باقی ماند.
در سامانه نظارت ارز (سنا) قیمت هر یورو ۴۱ هزار و ۵۵ ریال، یورو ۴۸ هزار و ۸۲۴ ریال و درهم امارات ۱۱ هزار و ۲۲۴ ریال اعلام شده که بیانگر میانگین نرخ فروش آنها در صرافی‌های مجاز سراسر کشور است.

گردآوری: گروه خبری تورکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۱

۰۵ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7048

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک