امروز : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

3 95 300x185 - حذف نسخ کاغذی و استقرار نسخه نویسی الکترونیکترکمن نیوز: اولین “سامانه پرونده الکترونیک خدمات دندان پزشکی ناجا” در مرکز تخصصی دندان پزشکی امام علی(ع)به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، امیر نوروزی مدیر کل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح در آیین افتتاح سامانه پرونده الکترونیک خدمات دندان پزشکی مرکز تخصصی دندان پزشکی امام علی(ع) ناجا با بیان این که خدمات دندان پزشکی، فضای رقابتی خوبی را در بین مراکز درمانی نیروهای مسلح ایجاد کرده است، اظهارداشت: خدمات دندان پزشکی جزء خدمات ویژه ای است که این سازمان به جامعه هدف خود ارائه می کند.

6 50 300x185 - حذف نسخ کاغذی و استقرار نسخه نویسی الکترونیکوی اضافه کرد: مزایا و بسته های خدمتی بیمه ساخد به خدمات دندان پزشکی در مقایسه با خدمات سازمان های بزرگ بیمه گر تامین اجتماعی و بیمه سلامت که چندین برابر این سازمان، جمعیت تحت پوشش دارند، بیشتر و گسترده تر است.

این مقام مسئول با اشاره به محدودیت های بودجه در حوزه نظام سلامت، بهره برداری از بستر فضای الکترونیک در خدمات رسانی را در کاهش هزینه ها موثر دانست و ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و هوشمندسازی سیستم را ازجمله برنامه های در اولویت سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح در مراکز درمانی تحت پوشش عنوان کرد.

1 156 300x185 - حذف نسخ کاغذی و استقرار نسخه نویسی الکترونیک

مدیرکل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح یادآور شد: از ابتدای سال جدید تلاش خواهیم کرد با استفاده بهینه از منابع در اختیار و بازخوردهایی که از اجرای طرح های الکترونیک کردن و هوشمند سازی به دست می آوریم حذف نسخ کاغذی را در دستور کار قرار دهیم.

نوروزی با ابراز تاسف از این که سطح سلامت دهان و دندان افراد رضایتبخش نیست، تصریح کرد: با سلامت محور کردن و جهت بخشی خدمات در حوزه پیشگیری باید در جهت ارتقای طول عمر، کیفیت زندگی و سلامت جامعه هدف حرکت کنیم

وی با اشاره به تهیه بسته های خدمات آموزشی با موضوعات دیابت، روان پزشکی و روان شناسی در شهرک های مسکونی نیروهای مسلح و فعالیت کلینیک های”بیماری های زنان”در مراکز درمانی منتخب نیروهای مسلح از جمله بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) ناجا از اجرایی کردن بسته آموزشی سلامت بانوان در آینده ای نزدیک خبر داد.

نوروزی در پایان گفت: به خدمتگزاری به نیروهای مسلح که وظیفه تامین امنیت، رفاه و آسایش مردم و دفاع از این مرز و بوم را بر عهده دارند، افتخار می کنیم و این مسیر را با قوت ادامه می دهیم.

در ادامه این مراسم، کارمند رتبه ۱۸ دکتر”علی اکبر گل محمدی” معاون اجرایی بهداشت، امداد و درمان ناجا ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و درود بر روح پرفتوح شهدا به ویژه سردار قاسم سلیمانی، یاد و خاطره این شهید والامقام را در آستانه چهلمین روز شهادت ایشان گرامی داشت.

4 74 300x185 - حذف نسخ کاغذی و استقرار نسخه نویسی الکترونیک

وی با اشاره به حضور گروه های بهداشت و درمان نیروهای مسلح در خط مقدم ارائه خدمات در بحران ها و حوادث، ارائه کیفی ترین خدمات بهداشتی و درمانی و شایسته شان و منزلت خانواده کارکنان را از اولویت های معاونت بهداشت، امداد و درمان ناجا عنوان کرد.

معاون اجرایی بهداشت، امداد و درمان ناجا با اشاره به برکات الکترونیک شدن خدمات دندان پزشکی در مرکز تخصصی دندان پزشکی امام علی(ع) به عنوان اولین مرکز مجری این طرح در مراکز درمانی ناجا، خاطر نشان کرد: برای آینده مرکز تخصصی دندان پزشکی امام علی(ع) برنامه های ویژه ای داریم و درصدد هستیم با توجه به محدودیت فضای این مرکز، زمینی به مساحت ۸ هزار متر مربع را در آینده ای نزدیک در اختیار بگیریم و با استقرار بهترین امکانات و تجهیزات، بستر مطلوب تری برای خدمات رسانی به مراجعین فراهم کنیم.

8 33 300x185 - حذف نسخ کاغذی و استقرار نسخه نویسی الکترونیکمحمد خرم رودی رئیس مرکز تخصصی دندان پزشکی امام علی(ع) ناجا دیگر سخنران این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند استقرار پرونده الکترونیک دندان پزشکی در خصوص اهداف و الزامات اجرای این طرح، بیان کرد: پرونده الکترونیک دندان پزشکی در راستای اجرای سیاست های کلی نظام سلامت کشور و با هدف زمینه سازی برای حذف نسخه های کاغذی و استقرار نسخه نویسی الکترونیک راه اندازی شده است.

2 110 300x185 - حذف نسخ کاغذی و استقرار نسخه نویسی الکترونیک

محمد خرم رودی در ادامه، کاهش خطاهای دندان پزشکی در مراحل مختلف ثبت پرونده و درمان بیمار، امکان مدیریت و نظارت دقیق در زمینه های کیفیت درمان، مدیریت منابع انسانی، منابع مالی، تجهیزات پزشکی و شیوع بیماری ها، دسترسی آسان به اطلاعات سلامت و بررسی سابقه همکاری بیمار در خصوص درمان های تجویز شده، اجرایی شدن طرح های سلامت محور و پیشگیرانه، کاهش هزینه های چاپ پرونده ها و کاهش فضای مورد نیاز برای بایگانی اسناد ، پرونده ها و سایر مستندات کاغذی را از جمله مزایای استقرار پرونده الکترونیک دندان پزشکی ذکر کرد.

در پایان این آیین از عوامل و دست اندرکاران استقرار پرونده الکترونیک سلامت دندان پزشکی در مرکز تخصصی دندان پزشکی امام علی (ع) با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز