مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان:

اخبار گلستان-ایتنانیوز-  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان گفت: هم‌اکنون ۲۸ میلیون متر مکعب از حجم سدهای گلستان پرآب است که نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد کاهش یافته است.

sad 12m 300x209 - حجم سدهای استان گلستان ۶۵ درصد کاهش یافته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  علی نظری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره وضعیت بارندگی و آب پشت سدهای استان اظهار داشت: آب پشت سدهای استان گلستان اوایل مهر ۶۵ درصد از مدت مشابه پارسال کمتر شده است.

وی افزود: هم‌اکنون ۲۸ میلیون متر مکعب از حجم سدهای گلستان پرآب است و ابتدای مهر پارسال حجم آب ۱۴ سد استان ۸۱ میلیون متر مکعب بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان با اشاره به بارندگی‌های اوایل مهر در گلستان تصریح کرد: در ۱۰ روز نخست سال آبی جدید ۳۰ میلیمتر باران بارید که این میزان ۲ برابر مدت مشابه پارسال بود.

نظری با بیان اینکه سال آبی از مهر هر سال آغاز می‌شود، افزود: با وجود باران بیشتر در مهر ماه، در سال آبی ۹۶- ۹۵ میزان بارندگی‌ها ۳۸ درصد از سال آبی قبل کمتر بود.

وی اظهار کرد: استان گلستان ۱۴ سد بزرگ و کوچک دارد که ظرفیت آنها حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان گفت: درصد تخصیص آب استان به بخش کشاورزی، ۱۰ درصد شرب و ۳ درصد نیز در بخش صنعت است و هر روز نیز تقاضا در این سه بخش افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان با بیان این که استان گلستان دارای تنش آبی است، گفت: مردم باید بهینه مصرف کنند و ما نیز باید به عنوان امانت‌داران مردم سهم مردم را از بالادست در طرح‌ها و پروژه‌های کشور بگیریم و نیاز به کمک مردم نیز داریم.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ۷۲ درصد آب‌های سطحی استان با ایجاد آب‌بندان‌ها و سدها و غیره مهار شده و با اقدامات سازه‌ای جدید قصد داریم بقیه آب‌های سطحی را نیز مهار کنیم.

 

گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNAnews

منبع: تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۸

۱۲ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

4030

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک