امروز : جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

300x188 - حادثه روستای عرب سورنگ قلب ترکمنصحرا را جریحه‌دار کرد+عکسترکمن نیوز: کودکان بی‌دفاع‌ترین قشر جامعه را تشکیل می‌دهند. حادثه آزار و اذیت نگهبان سد گلستان نسبت به دو دختر بچه روستای عرب سورنک، قلب هر انسانی را آزرده می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مگر می‌شود نسبت به این حادثه تلخ بی‌تفاوت بود؟ مگر می‌شود حداقل، با این دو دختر و خانواده اش همدلی نکرد؟ مگر می‌شود نسبت به کار غیر اخلاقی و غیر انسانی نگهبان بی تفاوت بود؟ و مگر می شود از این حادثه حزن انگیز درس نگرفت؟

بطور طبیعی نهادهای قضایی و قانونی نسبت به جرم، واکنش نشان داده اند و قطعا با نگهبان و متهم این پرونده متناسب با قانون بر خورد خواهند نمود.

پس از حادثه سد گلستان، واکنش های مختلفی را دیدم و احساسات برانگیخته شده را حس کردم. از طرفی تقاضای رسیدگی در اسرع وقت و صدور حکم نسبت به این پرونده، خواسته است که عموم مردم از مسئولین محترم قضایی دارند و مطرح کردند.

300x188 - حادثه روستای عرب سورنگ قلب ترکمنصحرا را جریحه‌دار کرد+عکس

بر اساس قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در چنین مواقعی مددکاران اجتماعی، روانشناسان، مراکز انتظامی و قضایی اجازه مداخله و حضور مستقیم دارند تا از شرایط بحرانی و فاجعه روحی و آتیه کودکان دفاع نمایند.

این قانون دل بسیاری از مادران و پدران جوان را شاد کرد تا دیگر شاهد کودک آزاری و شکستن قلب های کوچک و مهربانی که هنوز طعم زندگی را نچشیده‌اند، در رسانه‌های جمعی، مطبوعات و حتی اجتماع نباشیم و با مشاهده هر گونه کودک آزاری دست به دست یکدیگر داده تا این کودکان بی‌گناه را در زیر سایه و پناه این قانون قرار دهیم.

از طرفی مسئله مهمی در این میان ناگفته مانده است. چه فرد و افرادی و چه نهادی بایستی ذهن و روح دو دختر معصوم این حادثه را ترمیم نمایند؟ آیا فقط والدین این دو کودک به تنهایی می‌توانند اثرات مخرب این حادثه را از ذهن کودکان آسیب دیده، بزدایند؟

آیا علاوه بر والدین، اطرافیان و نزدیکان دو کودک هم وظیفه دارند خاطره تلخ حادثه را از ذهن دو کودک پاک کنند؟ آیا غیر از والدین و نزدیکان، افراد دیگر و هم نوعان در این خصوص نقش و وظیفه ای ندارند؟ آیا نهادهای آموزشی و مراکز روانکاوی نبایستی به این مسئله ورود کنند؟

فقط کافی است که هر شهروند و هر انسانی کمی به رنج و اندوه این دو کودک و خانواده و اطرافیانش پس از حادثه فکر کند؛ آیا تحمل این درد کارآسانی است ؟ یقینا صبر و شکیبابی در برابر این حادثه کار دشواری است و به همین جهت، ضروری است که همه اطرافیان و به تعبیر دیگر همه هم نوعان در برابر التیام زخم های ذهنی و روانی دو کودک معصوم و خانواده اش احساس وظیفه کنند.

توجه به موضوع کودک آزاری و اهمیت آن قصه امروز و دیروز نیست. ماجرای دور و درازی دارد که تا پیش از این شاهد اشکال سنتی کودک آزاری در جامعه بودیم و امروز این رفتارهای ضداجتماعی به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کشیده شده و به تعبیری ظاهر مدرنی به خود پیدا کرده است.

به اعتقاد مادران این کودکان معصوم که بیم از آینده کودکان این سرزمین دارند و نگران سلامت جسم و روان همه آنها هستند، اجرای صحیح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان می تواند دست خیلی از کودک آزاری ها را کوتاه و جان کودکان را حفظ کند.

گروه اجتماعی ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز