امروز : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۰۷۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    85303

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:13 | ۱۸ آبان ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Moments from Joe Bidens career 1 1 300x233 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کردترکمن نیوز: او از سال ۱۹۸۷ چندین بار برای مقام ریاست جمهوری ایالات متحده نامزد شده بود اما امروز از هر روز دیگری به رسیدن این مقام نزدیکتر بوده و او می‌تواند بالاخره خود را در کاخ سفید در مقام قدرتمندترین شخص کشور ببیند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  جو بایدن دو بار پیش از این نیز تلاش کرده بود به عنوان رییس جمهور به کاخ سفید راه یابد اما شکست های او در این زمینه را نمی توان با تراژدی های شخصی او مقایسه کرد. اما در شرایطی که به نظر می رسید ستاره سابق تیم بسکتبال دانشگاهی کار بسیار ساده ای برای رسیدن به دفتر بیضی شکل دارد، نتوانست آرای برخی از گروه های کلیدی را جذب کند.

JRB about leader senate 768x431 300x168 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

پس از راه اندازی وبسایت جدید انتقال ریاست جمهوری اش، بایدن ۷۷ ساله که به احتمال فراوان برنده رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده خواهد بود، باید کشور دو قطبی شده اش را کالبدشکافی کند. در ایالت های کلیدی مانند تگزاس و فلوریدا، ایالت هایی که جمعیت های لاتین تبار بزرگی دارد، بایدن نتوانست آرای رأی دهندگان را جذب کند و همانطور که تجربه هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ نیز نشان داد، لاتین تبارها که بخش بزرگی از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند روی خوش چندانی به دموکرات ها نشان نداده اند. در میان سیاهان نیز نتایج انتخابات نشان می دهد که بایدن نسبت به دموکرات های پیش از خود عملکرد ضعیف تری داشته هر چند سیاهان هنوز هم دموکرات ها را به جمهوری خواهان ترجیح می دهند. با این وجود اما جو بایدن توانست هزاران جمهوری خواه را نیز با خود همراه سازد که بسیاری از آن ها نجابت و شرافتش را دلیل ترجیح دادنش به هم حزبی خود اعلام کرده اند.

Biden SC GettyImages 1141155450 1536x1024 300x200 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

در شرایطی که ایالات متحده با چالشی بزرگ مواجه شده و دونالد ترامپ دعواهای حقوقی گسترده ای را برای تغییر شرایط خود در رأی گیری ها راه انداخته است، جو بایدن (همانند بسیاری از جهانیان) خود را پیروز انتخابات دانسته و اعلام کرده برای تمام شهروندان آمریکایی خواهد جنگید، چه کسانی که به او رأی داده اند و چه کسانی که بی طرف ماندن یا رأی دادن به رقیب جمهوری خواهش را برگزیده اند.

جو بایدن در سخنرانی شبه پیروزی که شب چهارشنبه داشت اعلام کرد: «باید از رفتار کردن شبیه دشمن با رقبایمان دست بکشیم. ما دشمن یکدیگر نیستیم. چیزی که به عنوان آمریکایی ما را در کنار یکدیگر نگه می دارد بسیار قوی تر از هر چیزی است که ما را از هم جدا سازد. پس بگذارید بسیار واضح بگویم. من به عنوان یک دموکرات در حال رقابت بودم اما به عنوان رییس جمهور آمریکا ریاست خواهم کرد. ریاست جمهوری در ذات خود یک جایگاه حزبی نیست. ریاست جمهوری جایگاهی در این ملت است که نماینده همگان است. و نیازمند انجام وظیفه مراقبت از همه آمریکایی هاست. و این دقیقاً همان کاری است که من انجام خواهم داد. برای کسانی که به من رأی نداده اند به اندازه کسانی که به من رأی داده اند، سخت تلاش خواهم کرد».

download 1 300x200 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

به نظر می رسد اصول سیاسی و اعتقادی که جو بایدن به آن ها باور دارد از همان زمان تولد در شخصیت او نهادینه شده است. در طی ۴۷ سال حضورش در سیاست ایالات متحده، او با غول هایی از سنا کار کرده و با رهبران جهان دیدارهای متعددی داشته است. اما هیچکدام از آن ها به اندازه پدرش، جوزف بایدن بزرگ بر او تاثیرگذار نبوده است. پدرش در دهه سوم زندگی اش هم چیز را تجربه کرده بود؛ از قایق سواری در سواحل نیوانگلند تا راندن ماشین های سریع و پرواز با هواپیما. یک دهه بعد، بایدن بزرگ خود را همراه با همسر و چهار فرزند یافت که در آپارتمانی دو خوابه در ویلمینگتون، دلوور زندگی کرده و با فروختن ماشین های دست دوم امرار معاش می کردند. او ثروت خود را به شریک شیادش باخته بود اما هیچگاه از سرنوشتش گله نداشت.

fda39b6f ce31 44ec 935b 7c1cde03055f 300x200 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

جو بایدن کوچک می گوید پدرش اصولی را به او یاد داده که در طول دوران زندگی اش نقشه راه و راهنمای او بوده اند. بایدن بزرگ که در سال ۲۰۰۲ در سن ۸۶ سالگی درگذشت به پسرش چنین گفت: «به یاد داشته باش، هیچ کسی بهتر از تو نیست، جو، اما تو از هیچ کسی بهتر نیستی» و «معیار یک مرد تعداد دفعاتی که شکست می خورد نیست بلکه سرعت بلند شدن اوست». این جملات پدر همواره تم اصلی سخنرانی های جو بایدن بوده است. او در اسکرانتون، پنسیلوانیا بزرگ شده و اگر چه دانشجوی فقیری بود اما کلاس ریاست جمهوری را کسب کرد. بایدن از لکنت زبان رنج می برد اما با حفظ کردن شعر در مقابل آینه بر این مانع نیز غلبه کرد. در تعطیلات بهاره و سفری که به کارائیب داشت با دانشجویی به نام نیلیا هانتر آشنا شد و به یکباره عاشق وی شد. با تشویق عشق جدید زندگی اش، جو بایدن توانست در کالج حقوق دانشگاه سیراکیوز پذیرفته شده و در سال ۱۹۶۵ در دلوور فارغ التحصیل شود.

9357acfa a095 445e bd18 ec5cb139ebda 300x200 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

سال بعد بود که او و نیلیا هانتر رسماً ازدواج کردند. او در دوران تحصیل دانشجوی متوسطی بود اما در سال ۱۹۶۸، بایدن برای فعالیت در یک شرکت حقوقی به ویلمینگتون بازگشت. او همچنین به عضوی فعال در حزب دموکرات تبدیل شده و در سال ۱۹۷۰ به عضویت شورای محلی دموکرات ها درآمد. در سال ۱۹۷۱ و زمانی که سه فرزند داشت، بایدن یک موسسه حقوقی راه اندازی کرد. یک سال بعد وی توانست در رقابت های انتخاباتی برای سنا، کیلب باگز از حزب جمهوری خواه را شکست داده و به جای او به سنا راه یابد. اما یک ماه قبل از کریسمس ۱۹۷۲، همسر و دختر کوچکش، نائومی، در یک تصادف اتومبیل کشته شدند. اما پسرانش بوو و هانتر زنده ماندند. غم جو بایدن از مرگ همسر و دخترش وصف ناپذیر بود و حتی او را به فکر خودکشی واداشت.

0 Neilia Biden Car Crash 300x195 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

بایدن خود در این باره چنین می گوید: «کم کم درک می کردم که چطور درماندگی افراد را به پایان راه می رساند. چگونه خودکشی نه تنها یک گزینه بلکه یک گزینه منطقی است. حس می کردم خدا به بدترین شکل ممکن مرا دست انداخته و به شدت عصبانی بودم». اما بایدن که می خواست به قول خود به مردم ایالت دلوور متعهد بماند، هر روز مسیر سه ساعته تا مجلس سنا را می پیمود تا شب ها بتواند فرزندانش را ببیند و در کنار خود داشته باشد. وی پس از یک قرار ملاقات اتفاقی با جیل جیکوبز بار دیگر عشق را یافت و در سال ۱۹۷۷ با او ازدواج کرد که نتیجه آن به دنیا آمدن دختری به نام اشلی در سال ۱۹۸۱ بود.

merlin 166896114 a8e9b568 5f63 4268 9852 21da885b9348 superJumbo 1536x1028 300x201 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

جیل که دو مدرک کارشناسی ارشد داشت، یکی از اصلی ترین چهره های کمپین های تبلیغاتی جو بایدن بوده و نقش مهمی در جذب کمک های مالی و راه اندازی نشست های انتخاباتی همسرش داشت. او می خواهد هم بانوی اول باشد و هم به عنوان استاد زبان انگلیسی تدریس کند: «می توانم شغل خودم، زندگی خودم را داشته باشم و روی برخی مسائل اجتماعی نیز کار کنم. واقعاً می توانم همه را با هم داشته باشم». بایدن اولین بار در سال ۱۹۸۷ وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری شد اما بعد از سه ماه به خاطر رسوایی ادعایی که در جریان آن به سرقت ادبی متهم شده بود، ناچار به کناره گیری از رقابت های انتخاباتی شد. او یکی از سخنرانی های خود را با این جمله آغاز کرد که اولین نفر «در هزار نسل» خاندانش بوده که به دانشگاه رفته است، جمله ای که در یک سخنرانی قبلی توسط نیل کیناک، رهبر حزب کارگر عیناً استفاده شده بود.

JRB about 5 768x431 300x168 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

بایدن بعدها اعتراف کرد قبل از وی نیز کسانی در خانواده اش بوده اند که به دانشگاه راه یافته اند. پیش از انتخاب شدن به عنوان معاون باراک اوباما، بایدن در سال ۲۰۰۸ در رقابت های انتخاباتی برای ریاست جمهوری حضور داشت اما نتوانست به عنوان نامزد اصلی دموکرات ها انتخاب شده و از ادامه رقابت باز ماند. بعد از هفت سال حضور در کنار باراک اوباما، تراژدی دیگری به سراغ بایدن آمد. پسر او بوو که روزگاری دادستان کل ایالت دلوور بود در سن ۴۶ سالگی در اثر ابتلا به سرطان مغز درگذشت. پسر دیگرش هانتر نیز نزدیک بود باعث شکست خوردن آخرین تلاشش برای رسیدن به کاخ سفید شود. دونالد ترامپ هانتر را به فساد در رابطه با قراردادهای تجاری در اوکران و چین در دوران حضور پدرش در کاخ سفید متهم می کرد، ادعایی که بایدن و پسرش قویاً آن را رد کرده اند.

Moments from Joe Bidens career 9 1 300x234 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

بر اساس اسناد و ایمیل هایی که درز کرده، ظاهراً یکی از مشاوران کمپانی بوریسما در اوکراین که در زمینه انرژی فعالیت دارد از هانتر به خاطر میسر کردن دیدار او با پدرش قدردانی کرده است، در دورانی که هانتر عضو هیئت مدیره این شرکت اوکراینی بود. اما این اتهامات و دیگر ماجراهای جنجالی مربوط به پسرش نتواست او را از دور رقابت های انتخاباتی خارج سازد و بدین ترتیب جو بایدن در آستانه تبدیل شدن به مسن ترین رییس جمهور تاریخ ایالات متحده قرار دارد، در حالی که او را یکی از مهربان ترین و شرافتمندترین رهبران سیاسی جهان می دانند. همین شخصیت نجیب بایدن باعث شده بسیاری به امید پر شدن شکاف بسیار عمیق موجود در ایالات متحده توسط وی، به او رأی داده باشند.

190406 joe jill biden 300x200 - جو بایدن کیست؟ زندگی و اصول اخلاقی-سیاسی مردی که از تراژدی‌های بزرگ عبور کرد

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده مربوط به شمارش آرا در ایالت های باقیمانده، جو بایدن در حال افزودن به فاصله آرای خود با دونالد ترامپ بوده و به نظر می رسد خیلی زود به عنوان برنده رقابت های انتخاباتی معرفی شده و نزدیک به دو ماه دیگر برای رفتن به کاخ سفید، سوگند یاد کند.

منبع: mirror

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز