امروز : دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۶۲۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    15517

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    0:45 | ۲۰ فروردین ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

tajiturkmensnews 300x207 - جوابیه فرماندار مراوه تپه در پی انتشار مطلب انتقادی با عنوان چرا مراوه تپه به فرماندار جدید نیاز دارداجتماعی-ترکمن نیوز-  در پی انتشار مطلب انتقادی سایت اولکامیز با عنوان ” چرا مراوه تپه به فرماندار جدید و توانمند نیاز دارد ” که البته بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی و رسانه های گروهی و همچنین بین فعالین و محافل سیاسی شهرستان داشت، اسماعیل تاجی فرماندار مرواه تپه به منظور شفاف سازی و تنویر افکارعمومی جوابیه ای بلند بالا و طولانی به اولکامیز ارسال نموده اند که بی کم و کاست و بدون دخل و تصرف در ذیل منتشر می شود با ما همراه باشید :

مدیر محترم سایت اولکامیز

با سلام و احترام ، با توجه به اینکه از جانب شما مدیر محترم در سایت اولکامیز مطلبی با عنوان «چرا مراوه تپه به فرماندار جدید و توانمند نیاز دارد» نوشته شده بود که البته قطعاً نظر شخصی حضرتعالی بوده و جوابیه بنده بخاطر اصرار در ماندن در این سمت و توجیه آن نیست زیرا که این امر از اختیارات استاندار محترم و مقام عالی وزارت می باشد اما چون در رسیدن به اهداف خود به مطالبی اشاره کرده اید که قطعاً باعث ایجاد اختلافات قومی و قبیله ای در شهرستان شده و تاثیر منفی در رشد و توسعه شهرستان و وحدت موجود در شهرستان دارد بر خود لازم دانستم که علیرغم میل باطنی و جهت تنویر افکار عمومی به موارد اشاره شده به صورت اختصار مطالبی را بیان کنم اگر چه اعتقاد راسخ دارم که مردم فهیم مراوه تپه چه در بخش مرکزی و چه در بخش گلیداغ سالهاست این افکار تحجّر آمیز و عصر حجری را کنار گذاشته و اعتقادی به تعصبات قومی و قبیله ای ندارند . اما ممکن است برخی از افراد در فکر جوابیه یا تحلیل هایی بر آیند که باعث زنده شدن برخی کدورت ها و کینه ها شود و از مردم فهیم می خواهم ادامه دهنده این مسائل نامیمون نباشند .

 

اما در خصوص عملکرد الحمدالله در طی ۴ سال شهرستان مراوه تپه از نظر جذب اعتبارات در بین ۱۴ شهرستان هر ساله جزء رتبه های دوم یا سوم بوده است که گاهی گلایه برخی از شهرستان های دیگر را نیز به همراه داشته است که این اعتبارات روند توسعه ای شهرستان را تسریع نمود .
شما در بخشی، توزیع اعتبارات را قومی ، قبیله ای و مختص یک بخش دانسته اید . بنده نیز برای روشن شده موضوع به چند مورد اشاره می کنم .البته اعتبارات بر اساس تعاریف و شاخص ها و فاکتور های مختلف نیاز سنجی و پیشنهاد های دستگاه ها با تأیید در کمیته برنامه ریزی شهرستان و تصویب شورای برنامه ریزی استان توزیع و هزینه می شود .

 

راه سازی
ابتداً در رابطه با راه سازی که حضرتعالی نیز توجه ویژه ای به آن داشته اید در طی ۴ سال خدمت بنده با حمایت مسئولین استانی ، کشوری و نمایندگان محترم فعلی و سابق بیش از ۱۸۰ کیلومتر از جاده های شهرستان آسفالت یا روکش آسفالت شده و یا در حال انجام می باشد که به قول اهل فن انقلابی در امر جاده سازی استان بوده است که از این ۱۸۰ کیلومتر بیش از ۱۵۰ کیلومتر آن در بخش مرکزی بوده که این مورد نیز بر اساس اولویت ، نیازمندی و محرومیت بخش بوده است و هیچ برنامه یا هدف خاصی نبوده و نمی باشد . به عنوان مثال اعتبارات بخش مناطق محروم ۲ میلیارد ۳۰۰ میلیون تومان بوده که برای راه دولت اورلان ، آبرسانی دیکلی داش بخش مرکزی با توجه به شاخص ها هزینه شد .

 

بخش مرکزی :
آنتنی های قره گل ها ۳٫۵ کیلومتر ، جاده امید ۲۱٫۵ کیلومتر ، جاده مراوه تپه به کلاله ۳۹ کیلومتر از سمت مراوه تپه ، آسفالت سرد نارلی آجی سو ۱۸ کیلومتر ، محور بسطام دره ۱۴ کیلومتر ، روکش مراوه تپه به سمت قازانقایه ۱۰ کیلومتر ، پست دره ۳کیلومتر و مسیر دادلی غزنین ۲۳ کیلومتر و ۱۱ کیلومتر قازانقایه به خراسان شمالی و ۲ کیلومتر چایلی نیز در حال اجرا می باشد.

 

بخش گلیداغ:
روکش آسفالت چاتال به گلیداغ ۶ کیلومتر ، ۷ کیلومتر لهندر که با حمایت نماینده فعلی از آسفالت سرد به گرم تبدیل شد، ۶ کیلومتر یانبلاق به اسلام آباد ، ۹ کیلومتر قرناق و ۱۰ کیلومتر اوچران اجرا شد و ۱۲ کیلومتر گلیداغ به قرناوه و ۲ کیلومتر چنارلی به قرناوه که در حال اجرا می باشد.
۳۵ کیلومتر یکه چنار به آشخانه که مشترک بین بخش گلیداغ و بخش مرکزی می باشد .

 

در بحث بهداشت و درمان
بخش مرکزی :
افتتاح و تجهیز مرکز درمان بستر لقمان حکیم با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد تومان
آغاز ساخت مرکز جامع مراوه تپه که در داخل شهر می باشد ، بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهر مراوه تپه توسط بنیاد مستضعفان در حال اجرا بوده و اورژانس قره گل و قازانقایه که در حال انجام است .
بخش گلیداغ :
مرکز جامع سلامت قولاق کسن که از اعتبارات بنیاد برکت بوده و شبانه روزی شدن خدمات درمانگاه شهر گلیداغ اورژانس عرب قاری حاجی و گلیداغ که در حال پیگیری می باشدکه البته برای موارد یاد شده موافقت اصولی وزارت بهداشت لازم و با نظر و نیاز سنجی دستگاه مربوطه انجام می شود و فرمانداری در تأمین اعتبارات مورد نیاز که توسط دستگاه ها اعلام می شود اقدام می نماید .
در زمینه آبرسانی
بخش مرکزی
آبرسانی روستاهای دادلی غزنین ، مردم دره ، دولت اورلان ، آق تقه جدید و قدیم ، یازگلدی ، یکه توت ، گواندر ، قوشه تپه ، ترناولی ، فرخسر ، گوگدره ، و مجتمع چناران تا دیکلی داش و روستای یکه چنار انجام شد و روستاهای چرله ، بالکور ، عطاجانقربانی در حال مطالعه و اجرا می باشد.

 

بخش گلیداغ :

آبرسانی روستاهای دالی بق قجه ، داشلی اولوم ، کچیک ، یانبلاق و مجتمع قرناوه اجرا شده و آق امام نیز در حال اجرا می باشد.

در بحث گازرسانی :
با حمایت مسئولین استانی ، شهرستانی و نمایندگان که جا دارد از همه تشکر شود نهضتی در امر گاز رسانی به وقوع پیوست که از یک روستای گازدار در سال ۹۳ امروز به ۶۰ روستا رسیده است و ۳۰ روستا نیز در حال اجرا می باشد ودر هر دو بخش فقط روستاهای طرح کوچ ( در بخش گلیداغ ۷ روستا ، در بخش مرکزی ۶ روستا ) فعلا اجرایی نشده است که ان شاء الله پس از مشخص شدن وضعیت روستاها در سال ۹۷ پیگیری خواهد شد و ما بقی روستاهای صعب العبور ۲ بخش باقی می ماند که مطابق بند (ق) وزارت نفت فعلا قابلیت اجرایی ندارند که از مجموع ۱۲۰ روستای مراوه تپه ۱۰ روستا را شامل می شود که برخی هنوز کد آبادی ندارند .
علاوه بر آن در شهر مراوه تپه نیروگاه برق با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان ، اولین CNG با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان ،کتابخانه محله خداقلی ، ساختمان ادارات تبلیغات اسلامی ، پست ، امداد و نجات ، گاز ، پلیس راهور و غیره اجرا شده و ساختمان فرمانداری و فنی و حرفه ای نیز در حال اجرا می باشد که البته به علت مرکزیت شهرستان این ساخت و سازها طبیعی است که در بخش گلیداغ هنوز اتفاق نیفتاده است .

 

آموزش و پرورش
بخش مرکزی
خوابگاه شبانه روزی امام خمینی (ره)و مدرسه دولت اورلان و ….. به بهرهبرداری رسید .
مدرسه آق تقه جدید ، محله تقتمش شهر مراوه تپه ، قازانقایه ، مدرسه خیریه پورانی و ……. که در حال اجرا می باشند.

 

بخش گلیداغ
مجتمع عرب قاری حاجی ، مدرسه یاسر گلیداغ و بیاتلر اجرا شده است همچنین مدرسه خیریه پالچقلی نیز به بهره برداری رسید.

 

شبکه تلویزیونی دیجیتال
ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین صدا و سیما و جناب مهندس عبدالحسینی که با ورود ایشان به استان گلستان از سال ۹۳ تا به امروز الحمدالله تمامی روستاهای بخش مرکزی و شهر مراوه تپه از نعمت دیجیتال برخوردار شدند و در بخش گلیداغ نیز قریب به ۸۰ درصد این امر تحقق یافته است . اولین ۴G شهر مراوه تپه و پس از آن اولین ۳G شهر گلیداغ با تلاش همه مسئولین علی الخصوص نماینده محترم انجام و مدیر عامل مخابرات انجام شد .

 

بخش میراث فرهنگی و گردشگری
بخش گلیداغ:
۳۰۰میلیون تومان مسجد و مدرسه کریم ایشان

 

بخش مرکزی:
آرامگاه مختومقلی فراغی یک میلیارد تومان که هر دو در حال اجرا می باشند و برای جلوگیری از اطاله کلام در سایر بخش ها در صورت ابهام و سوال حاضر به ارائه مستندات می باشیم و جا دارد از همه مسئولین استانی و شهرستانی و کشوری ، نماینده محترم ، ائمه جمعه و مردم عزیز سپاسگزاری نمایم .
شما مکرراً از اعتراض امام جمعه محترم شهر مراوه تپه و علمای بخش مرکزی مایه گذاشته اید که این بزرگواران پدران معنوی شهرستان بوده و همیشه و در همه حال خواهان وحدت و توسعه شهرستان می باشند و خود دارای تریبون و جایگاه می باشند . اما حضرتعالی برای رسیدن به هدف به این امر دامن می زنید که جز ایجاد اختلاف و تفرقه حاصلی ندارد گر چه ایمان راسخ دارم دیگر دوره بهره برداری از احساسات و اختلافات واهی گذشته است و انتخاب مشاور هیچگاه بر اساس حفظ میز نبوده و قطعا بدانید این امر ابتدا به علمای بخش مرکزی نیز پیشنهاد شده بود که خود بزرگواران شاهد این مدعا هستند.

 

در خصوص پیگیری سد چایلی یا سد مختومقلی که اکثریت مردم مطلع هستند که با عنایت خداوند و تلاش استاندار ، نماینده ، و مدیر عامل محترم آب منطقه ای بعد از ۵ سال رکود، سد در سه بخش اجرایی شد.
احداث و تکمیل جاده امید با اعتبار بیش از ۳۶ میلیارد تومان که از سال ۹۴ آماده بهره برداری شد و موارد دیگر که در حال اجرا می باشند.
خط انتقال گاز که اصلاح مسیر شد و مکان کوچ این عزیزان قبل از سال قطعی و مشخص شد و ۳ روستا در اولویت سال ۹۷ قرار گرفت و بنیاد مسکن به عنوان پیمانکار آن مشخص شد که اعضای شورای محترم ۳ روستا که ۸۰ درصد ساکنین روستاها را شامل می شود از این موضوع مطلع هستند اما واگذاری انشعابات برق ، آب نیز با صورتجلسه ای که درفرمانداری صورت گرفت بلامانع اعلام شد.

 

در خصوص دعوت از خبرنگاران اگر انصاف به خرج می دادید خود حضرتعالی شاهد هستید که در تمام جلسات شورای اداری از همه خبرنگاران و بالاخص شما دعوت می شود و ما در دهه فجر امسال نیز نشست خبری با خبرنگاران برگزار کردیم و بلا استثناء از همه دعوت کردیم که برخی به علت مشغله کاری و نبودن در منطقه عذر خواهی کردند اما هر موقع حضرتعالی و هر خبرنگار دیگر چه برای حضور چه تلفنی ، مطلبی را خواستند با آغوش استقبال کردیم و درب فرمانداری برای همه مردم در تمام روزها باز می باشد.

در خصوص اینکه گفته بودید بنده با امام جمعه و نماینده محترم مجلس شورا ی اسلامی اختلاف دارم ابتداءً اعتقاد بنده این است که این بزرگواران جزء حامیان اصلی بنده برای ادامه راه هستند . حضور آنها در شهرستان یک پتانسل است و بنده به آن افتخار می کنم و تا به امروز نیز هیچ گلایه ای از آنان نشنیده ام . فکر می کنم با توجه به شناختی که از روحیات آن بزرگواران دارم اگر موردی بود حتماً بدون واسطه به خود بنده می گفتند و بنده هیچ وقت این اختلاف نظر را در عملکرد و رفتار ایشان ندیدم و بهتر است از عملکرد خود بنده انتقاد کنید و از جایگاه این عزیزان بهره برداری شود .
در پایان از همه عزیزان می خواهم که به این مسئله دامن نزنند و هر نوع پیشنهاد و انتقادی باشد در هر ساعتی بنده در خدمت عزیزان هستم .
خدایا چنان کن سر انجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار
اسمعیل تاجی
فرماندار شهرستان مراوه تپه
۱۹ فروردین ۱۳۹۷

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز