امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    116532

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:26 | ۰۲ دی ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز- ناصر نیازی: وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها موظف هستند واحدهای صنعتی شاغل در محدوده شهرها را جهت انتقال به اراضی تحت مدیریت شهرک‌های صنعتی تشویق نمایند، تا به شهرک‌های صنعتی منتقل شوند و بتوانند با مجوزهای قانونی، اراضی صنعتی را جهت کارهای تجاری اداری یا خانگی تبدیل وضعیت دهند.

اخیراً سازمان شهرک‌های صنعتی ، 70 هکتار زمین در شهرک صنعتی گنبد خریداری کرده و و در حال قطعه‌بندی و زیرسازی آن می‌باشد، که ظاهراً قرار است این زمین‌ها هم اکثراً در قطعات دو یا سه هزار متری تقسیم و واگذار گردد.

لازم به‌ذکر است؛ متراژ زیاد زمین‌ها و در نتیجه گران بودن آن باعث می‌شود، به‌خاطر کمبود نقدینگی افراد و همکاری نکردن بانک مربوطه برای تسهیلات ساخت، اکثر سرمایه متقضی، صرف خرید زمین شود و برای ادامه کار، بدون سرمایه بماند. در نتیجه زمین بلااستفاده و معلق بماند.

با توجه به اینکه در حال حاضر مقدار زیادی از این‌گونه زمین‌ها، در شهرک‌های صنعتی‌ شهرستان داریم، که چندین سال است خریداری شده، ولی ساخت و سازی در آن انجام نگرفته است، راهکارها و پیشنهاداتی در این خصوص دارم :

پیشنهاد اول : قطعات زمین؛ به سیصد، چهارصد و پانصد متری تقسیم شوند، تا قیمت پایین آمده و بخش کمتری از سرمایه صرف خرید زمین گردد.

پیشنهاد دوم : شرایطی مهیا شود، تا از صنف‌های متعدد جهت فعالیت در شهرک‌های صنعتی برای کارگاه‌های کوچک و زودبازده دعوت شود، که با اجرای پیشنهاد اول همه می‌توانند صاحب زمین شده و سریعاً ساخت و ساز انجام دهند و اشتغال‌زایی سریع بوجود بیاورند.

پیشرفت، آبادانی، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی، با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی امکان‌پذیر می‌باشد !!!

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز