امروز : شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    104014

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    8:00 | ۲۹ آبان ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

آخوند جاور 5 300x150 - جنگ تبوک روایت تدبیر پیامبر (ص) ، رسوایی منافقین و عزت مسلمین بودترکمن نیوز:  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس سخنان پیش از نماز عبادی جمعه این هفته را به غزوه تبوک اختصاص داد و اظهار داشت: این جنگ در شرایط بسیار دشوار جغرافیایی و بحران اقتصادی در برابر تحرکات و تدارکات نظامی رومیان روی داد که با تدبیر رسول الله (ص) به شکست دشمن، رسوایی منافقین و عزت مسلمین ختم شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: در آن دوره مسلمانان در انتظار برداشت محصول بوده و به جهت مالی در مضیقه قرار داشتند با این حال حضرت محمد (ص) با درک خطری که از سوی رومیان متوجه منطقه تبوک بود مسلمین را به جهاد با رومیان فراخواندند.

وی با بیان رویاتی اظهار داشت: بدنبال این فراخوان، مسلمانان واقعی و صادق علیرغم کمبودها به کثرت در رکاب پیامبر (ص) قرار گرفتند. در این برهه از زمان مشرکین، منافقین و دشمنان در صدد تفرقه افکنی، توطئه و براندازی برآمدند. ولی در نهایت با بصیرت و درایت حضرت محمد (ص)، عزم و ایمان قوی و کمک های مالی مسلمین، لشگر اسلام با سربلندی و پیروزی بازگشتند.

آخوند جاور افزود: سپاهیان رومی وقتی از حرکت عظیم سپاه اسلام به تبوک خبردار شدند و بنابه شهامت و شجاعتی که از لشگریان اسلام سراغ داشتند وحشت زده مصلحت را در این دیدند که لشگریان خود را به عقب برگردانند .

وی گفت: در این واقعه با تدبیر رسول الله (ص) و فداکاری مسلمانان عظمت اسلام به نمایش گذاشته شد و نقاب از چهره منافقین و مشرکین برداشته شد و توطئه سوء قصد به جان پیامبر (ص) و براندازی دشمنان نیز خنثی گردید.

گزارش از: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز