امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بارانی عضو شورای اسلامی شهر گنبدکاووس 300x188 - جشنواره زیبایی اسب ترکمن در مجموعه بزرگ سوارکاری کشور برگزار می‌شود+فیلم مصاحبهترکمن نیوز – عضو شورای اسلامی شهر گنبدکاووس گفت: جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن در مجموعه سوارکاری بزرگ کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ناصر بارانی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: امروز دومین جلسه هم‌اندیشی و برنامه ریزی جشنواره زیبایی اسب ترکمن در صحن علنی شورای اسلامی شهر گنبدکاووس برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه دبیر جشنواره و کمیته‌های مختلف اجرایی به تفکیک مشخص شدند.

بارانی تصریح کرد: با توجه به اینکه رفاه و نشاط مردم و علاقمندان به صنعت اسب و جشنواره در اولویت است مهر ماه سال جاری زمان‌بندی اجرای جشنواره مصوب شد.

شورا ۱ 300x188 - جشنواره زیبایی اسب ترکمن در مجموعه بزرگ سوارکاری کشور برگزار می‌شود+فیلم مصاحبه

بر اساس این گزارش: در این جلسه با رای مسئولین و حاضرین جلسه «ناصر بارانی» به عنوان دبیر جشنواره اسب اصیل ترکمن شهرستان گنبدکاووس انتخاب شد.
گنبدکاووس بنیانگذار جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن در کشور است و اولین بار در سال ۱۳۷۲ در مجموعه بزرگ سوارکاری این شهرستان کلید خورد.

همچنین در این جلسه کمیته‌های مختلف اجرایی و فرهنگی نیز مشخص شدند و قرار شد ضمن برآورد هزینه‌های جشنواره در جلسه بعدی اسامی مسئولین کمیته‌ها نیز معرفی گردد.

در نشست هم اندیشی امروز رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس، معاونت اسبدوانی فدراسیون سوارکاری، ریس کمیته زیبای و جشنواره های استان گلستان، رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی، کارشناس فرمانداری، کارشناس جهاد کشاورزی، عضو هیات علمی دانشگاه گنبد و تنی چند از فعالین صنعت اسب حضور داشتند.

گزارش و مصاحبه از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز