امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

جاکوب داور آلمانی مسابقات زیبایی اسب 300x202 - جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن در صوفیان کلاله از کیفیت و سطح بالایی برخوردار است+فیلم مصاحیهترکمن نیوز: داور بین المللی پانزدهمین جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن که در صوفیان کلاله برگزار شد، کیفیت این مسابقات را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  کاترینا جاکوب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز با بیان اینکه جشتواره در سطح بالایی برگزارشد، تاکید کرد: کیفیت این جشنواره نسبت به مسابقات مشابه دیگر که حضور داشتم بالاتر بوده و نسبت به سال های گذشته پیشرفت داشته که بسیار خوشحال کننده است.

وی افزود: برگزاری چنین مسابقاتی بسیار کمک کننده بوده و در این جشنواره تیپ های مختلف اسب ترکمن را مشاهده می‌کنیم.

جاکوب با بیان اینکه بسیار ارزشمند است که اسبداران به فکر پیشرفت صنعت اسب هستند، خاطرنشان کرد: مالکین اصلاح نژاد را ادامه داده و بهترین اسب های خود را برای این جشنواره انتخاب کنند.

وی در پاسخ به این سوال که کیفیت مسابقات برگزار شده در ایران و منطقه ترکمن صحرا در مقایسه با کشورهایی نظیر ترکمنستان، روسیه چگونه است، گفت: از لحاظ برگزاری جشنواره، سطح مسابقات بسیار بالا بوده و قابل مقایسه با کشوری همانند روسیه است، اما از نظر اسب های شرکت کننده روسیه دارای اسب هایی با خلوص نژادی بیشتر نسبت به این منطقه است.

 

بخش اول فیلم مصاحبه با کاترینا جاکوب:

.
.
.
اسب‌های شرکت کننده بر اساس کیفیت، ساختار بدنی و حرکت سنجیده می‌شوند
داور بین المللی پانزدهمین دوره از مسابقات زیبایی اسب اصیل ترکمن در خصوص معیارهای اسب برگزیده این جشنواره نیز گفت: ملاک داوری این مسابقات در سه آیتم: تیپ، ساختاربدنی و حرکت انجام می شود و براساس آن از یک تا ده نمره داده شده و در نهایت برنده انتخاب می‌شود.
.
بخش دوم فیلم مصاحبه با کاترینا جاکوب:
.
کاترینا جاکوب در ادامه مصاحبه خاطرنشان کرد: مهم ترین فاکتورهای انتخاب اسب قهرمان: کشیدگی قامت و ایستایی بدن، تنفس اسب، فیزیک اندامی از جمله موثرترین امتیازات به شمار می رود.
بر اساس گزارش ترکمن نیوز: زندگی ترکمن در طول تاریخ با اسب و پرورش اسب اجین بوده و در حال حاضر 3 نژاد معروف اسب ترکمن : یموت – چناران و آخال تکه وجود دارد که نژاد آخال تکه زیباترین و گرانقیمت ترین اسب ترکمن به شمار می رود و زیستگاه اصلی این گونه بیشتر در ترکمنصحرای ایران و ترکمنستان است.
گزارش و مصاحبه از: یاشار نیازی
اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز