امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

محمود شیرنگی 300x188 - جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن با پیشنهاد هیئت سوارکاری گرگان برگزار می‌شودترکمن‌نیوزرئیس هیئت سوارکاری شهرستان گرگان در تقویم پیشنهادی سال ۱۴۰۲ از برگزاری جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن در گرگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمود شیرنگی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: با پیشنهاد هیئت سوارکاری شهرستان گرگان جشنواره و مسابقات زیبایی اسب اصیل ترکمن در برنامه هیات سوارکاری استان گنجانده و در نیمه اول سال ۱۴۰۲ در باشگاه سوارکاری شکوه طبیعت گرگان نیز برگزار خواهد شد.

وی افزود: برنامه پیشنهادی جشنواره زیبایی اسب در تقویم هیات سوارکاری استان قرار گرفت که با هماهنگی‌های انجام شده قرار است این مسابقات به صورت کشوری و تحت نظارت فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.

شیرنگی گفت: مسابقات پرش با اسب در مقطع شهرستان و پس از آن با میزبانی هیئت سوارکاری گرگان در سطح استان و منطقه‌ای برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی سوارکاری از جمله‌ برنامه‌های آتی این هیئت است که در سطح نوجوانان و جوانان دایر خواهد شد.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گرگان تصریح کرد: درخواست برگزاری دوره‌های مربی‌گری سوارکاری در رشته پرش با اسب که نیاز مبرم شهرستان و استان می‌باشد نیز از جمله برنامه‌های آتی هیئت سوارکاری گرگان می‌باشد.

وی در خاتمه تاکید کرد: برگزاری همایش‌های خانوادگی برای آشنایی با اسب و اسبدواری از جمله برنامه‌های ویژه و نشاط آور است که برگزاری این برنامه نیز به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.
بر اساس این گزارش: باشگاه سوارکاری شکوه طبیعت در جاده قدیم ساری- گرگان واقع شده است.

این باشگاه که با عنوان مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی شکوه طبیعت به ثبت رسیده است از دهه ۸۰ تاکنون در بخش‌های مختلف سوارکاری و تنیس همچنین آموزش سوارکاری فعالیت دارد و یکی از تفریگاه‌های سالم ورزشی برای خانواده‌های گلستانی و گردشگری استان می‌باشد.

گزارش و مصاحبه از: یاشار نیازی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز