امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89341

  • /
  • تاریخ :

    ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جزیده سرمربی والیبال گنبدکاووس2 1 300x188 - جزيده: شرط‌بندی ذهنم را مشغول می‌كند ولی سعی می‌كنم خوش‌بين باشمترکمن نیوز: عظیم جزیده سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبد که با تیم جوان و بومی خوب، هراز آمل را شکست داد، معتقد است دو، سه شاگردش شایستگی حضور در تیم ملی را دارند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته بیست و چهارم لیگ برتر والیبال در حالی به پایان رسید که شاگردان جوان و بومی عظیم جزیده در تیم شهرداری گنبد با شکست دادن هراز آمل یک بار دیگر شگفتی ساز شدند. آنها در حالی رقیب آملی خود را از پیش رو برداشتند که پیش از این نیز شکستی را به شهرداری ارومیه تحمیل کرده بودند. با این پیروزی که البته جنجال اعتراض به داوری هم داشت، گنبدی ها به رده هشتم جدول رده‌بندی آمدند تا امیدشان برای حضور در پلی آف برقرار بماند.

جزیده در گفتگویی که با «گل» داشت از برنامه‌ریزی اش برای آینده بلندمدت والیبال گنبد صحبت کرد. او همچنین به صحبت درباره شرط‌بندی که به سوژه داغ این روزهای والیبال تبدیل شده پرداخت و تاکید کرد که بازیکنانش کاملا سالم هستند. سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبد انتقادی هم به شیوه رصد شدن لیگ برای تیم ملی داشت که در ادامه می خوانید.

در هفته بیست و چهارم رقابت‌ها موفق به شکست هراز آمل شدید. بازی چطور بود؟

ما خیلی با برنامه مقابل هراز آمل به میدان آمدیم. به خاطر خستگی سفر و کنسل شدن پروازمان که بعد از یک و نیم شب پرواز کردیم، باخت بدی مقابل سایپا داشتیم. این اتفاقات شرایط روانی ما را بهم زد ولی خدا را شکر بلافاصله بعد از بازی با سایپا ریکاوری ذهنی کردیم و مقابل آمل خیلی بابرنامه بازی کردیم. از امتیاز اول تا امتیاز آخر با سیستم بازی کردیم. خدا را شکر بچه‌ها تمام برنامه‌ها را اجرا کردند. ما در تمام فاکتورهای والیبال خیلی سرتر از تیم آمل بودیم. درمجموع از طرف هر دو تیم شاهد والیبال باکیفیتی بودیم ولی درنهایت بازی با پیروزی ما به پایان رسید. این را هم در نظر بگیرید که ما سالیان سال نمی توانستیم تیم آمل را ببریم و خوشبختانه بالاخره توانستیم دربی شمال را ببریم. به همین خاطر این برد برای ما بسیار حائز اهمیت بود. از طرف دیگر ما ۹۹/۵ درصد با ترکیب بومی این بازی را بردیم که واقعا اتفاق خوبی است.

شما پیش از این شهرداری ارومیه را هم شکست داده بودید و به زنگ خطری برای تیم‌ها تبدیل شدید.

بله همین‌طور است. هر مربی نمی توانست مسئولیت این تیم را قبول کند. ولی امسال با توکل به خدا گفتم می خواهم ریسک کنم. ریسکی که ممکن است به وجهه مربیگری من لطمه بزند ولی با این حال گاهی اوقات ریسک خوب است. همیشه هم گفتم می خواهم لیگ را غافلگیر کنم. خدا را شکر حرکت رو به جلویی هم داریم. ما با فلسفه برنده واقعی شدن می‌جنگیم. این فلسفه را در تک تک بازیکن‌ها تزریق کردم و اتفاقات خوبی هم دارد می‌افتد. در تمام بخش‌های مجموعه باشگاه در مسیر بهتر شدن و حرفه‌ای‌تر شدن هستیم. دیدگاه‌ها نسبت به والیبال از لحاظ مدیریتی متفاوت شده. ما این روند را سازمان‌دهی می‌کنیم که برای سالیان سال تیم گنبد چه من باشم چه نباشم، به طور حرفه‌ای والیبال را دنبال کند چون از شکل سنتی‌ دارد خارج می‌شود. اتفاقاتی که درون تیم می‌افتد به خاطر بحث روانی و تاثیرپذیری بازیکنان است و داریم به شخصیت لازم می‌رسیم. من برای والیبال گنبد نوید روزهای خیلی خوبی را می‌دهم. همیشه هم با ایمان و اعتقادی به کار کادر فنی دارم، صحبت کردم. تا الان که تمام تیم‌های بزرگ را هم اذیت کردیم و هم می‌بریم، امیدوارم در بازی‌های پیش رو هم نتایج خوبی بگیریم و بتوانیم در پلی‌آف حاضر شویم.

شانس حضور در پلی‌آف برای شما وجود دارد. چه برنامه‌ای برای تحقق این اتفاق دارید؟

صددرصد اگر ما همین روند را ادامه دهیم، شاید بتوانیم پنج، شش بازی که در پیش داریم را ببریم و شاید در جدول هم تغییرات اساسی ایجاد کنیم. فعلا پله پله جلو می‌رویم. اگر بتوانیم به ذهنیتی که خودم دارم برسیم، خیلی خوب است. مطمئن باشید اگر ما به پلی‌آف برسیم اتفاقات خیلی بهتر و قشنگ‌تری هم می‌افتد. ما زحمت‌مان را می‌کشیم، شبانه‌روز آنالیز می‌کنیم و کم‌تر می‌خوابیم که اتفاقات خوبی را برای گنبد رقم بزنیم.

بخش عمده لیگ امسال به صورت متمرکز در حال برگزاری است که به اعتقاد بسیاری شرایط برابری را برای تیم‌ها رقم زده است. البته ویژگی مهم امسال جای خالی تماشاچی‌ها در سالن‌ها بود. این شرایط چه تاثیری روی تیم شما داشته؟

ببینید برای تیم‌هایی که هزینه کرده‌اند خیلی تفاوتی نمی‌کند. درباره تماشاچی‌ها باید بگویم که آنها یار اصلی ما و تیم‌هایی مثل ارومیه و آمل و ورامین هستند. اگر مسابقات با حضور تماشاچی‌ها بود، قطع به یقین ما سه، چهار بازی که بد بودیم را می‌بردیم و الان ۱۱، ۱۲ برد داشتیم. این شرایط برای ما برابر نیست. همچنین تیم‌هایی مثل پیکان و سایپا و سپاهان تماشاچی ندارند. ولی به هر حال همین که مسابقات منظم برگزار می‌شود خوب است و این نوید را می‌دهد که در سال‌های آینده گنبد برای تیم‌های دیگر زنگ تفریح نخواهد شد. پیروزی‌ها ما بیرون از گنبد، برای والیبال این شهر یک نقطه عطف است. ما در این شرایط تجربه‌هایی به دست می‌آوریم که ان‌شاءا… در آینده بیرون از شهرمان هم مدعی خواهیم شد.

چند وقتی است هم‌راستا با لیگ، بحث شرط‌بندی هم مطرح شده که نگرانی‌های بسیاری ایجاد کرده است.

من هم شنیده‌ام که چنین اتفاقاتی در حال رخ دادن است. بعضی از بازی‌ها هم نشان می‌دهد که شاید شرط‌بندی وجود داشته باشد. اما اگر واقعا چنین اتفاقی بیفتد، برای والیبال و ورزش ایران یک فاجعه است. چراکه روح و تعهد دینی بازیکنان به باشگاه زیر سوال می‌رود و شرایط، چالشی خواهد شد. اگر شما به باشگاهی تعهد بدهی و خدای نکرده از بیرون با کسی در ارتباط باشی که در پوئن فلان مثلا توپ نگیری یا بازی را به طور عمد خراب کنی، روح و شرافت انسانی یک فرد را زیر سوال می‌برد. به نظر من باید خیلی سریع‌تر این موضوع پیگیری شود. با یک مدیریت خیلی خوب تمام این مسایل را بررسی کنند که به خصوص در این شرایط هم باشگاه و هم مربی متضرر نشوند. چون خود باشگاه و مربی که خبر ندارد چه اتفاقی می‌افتد، بعد می‌گویند این اتفاق افتاده.

شما در مسابقاتی که تا الان پشت سر گذاشتید، به یک بازی یا اتفاقی در جریان مسابقه مشکوک شدید که جرقه شرط‌بندی را در ذهن‌تان بزند؟

من هیچ‌وقت به این موضوعات بدبین نیستم و سعی می‌کنم همیشه خوش‌بین باشم. ولی با این حال گاهی اوقات ذهنم به چالش کشیده می‌شود که چه اتفاقی افتاده. پیش خودم گاهی مشکوک می‌شوم. ولی باید بگویم بازیکنان من صددرصد سالم هستند و حواس‌شان حسابی جمع است. خدا را شکر تا الان هم هیچ اتفاقی نیفتاده. ما صحبت می‌کنیم که وارد این مقوله نشوند چون اگر وارد شوند برای آینده حرفه‌ای و ورزشی‌شان بد می‌شود. اگر زبانزد همه شوند، آبروریزی می‌شود که خیلی بد است. در هر حال امیدوارم که این شرط‌بندی‌ها وجود نداشته باشد.

در سال المپیک طبیعتا بازیکنان برای رسیدن به تیم ملی باید بهترین عملکرد را از خودشان نشان بدهند. چطور می‌شود در چنین شرایطی تن به شرط‌بندی بدهند؟

صددرصد من هم این موضوع را قبول دارم. امسال سال المپیک است و بسیاری از بازیکنان تیم ملی در لیگ بازی می‌کنند. باید خیلی حواس‌شان را جمع و با تمرکز بالا بازی کنند. درمجموع همانطور که اشاره کردم بازیکن به باشگاه و جامعه والیبال تعهد دارد و خیلی مهم است که سلامت و روح ورزش را حفظ کنیم که یک تیم ملی قوی داشته باشیم.

تیم ملی هم که قرار است از فروردین کارش را شروع کند.

بله. من امیدوارم بازیکن‌های شایسته برای تیم ملی انتخاب شوند. به عنوان مثال در تیم خودم دو، سه نفر هستند که باید به تیم ملی دعوت شوند. خواهش من از رییس محترم فدراسیون این است که این موضوع را به سرپرست و کمک‌ها گوشزد کنند که تمام تیم‌های لیگ را زیر ذره‌بین قرار بدهند. بسیار مهم است که بازیکن شایسته به تیم ملی دعوت شود تا کمک حال تیم باشند.

در این باره گویا قرار است چهار مربی (تندروان، محمدی‌راد، اکبری و رضایی) لیگ را رصد و بررسی کنند و اطلاعات را در اختیار سرمربی تیم ملی قرار دهند.

به نظر من این موضوع اصلا قابل قبول نیست. اینکه چهار نفر را به این شکل برای این کار انتخاب کنند، درست نیست. من فکر می‌کنم باید نظر تمام مربی‌های لیگ را جویا شوند. اتفاقی که زمان کولاکوویچ افتاد که تمام مربی‌ها را دعوت و درباره تیم‌ها و بازیکنان پرس و جو کرد. چهار مربی شاید سلیقه خاص خودشان را داشته باشند. اصلا مربیگری یک سلیقه و یک روش است. ممکن است این عزیزان روش خاص خودشان را به تیم ملی انتقال بدهند. اطلاعات را حتما باید از مربیان تیم‌ها بگیرند که آیا مثلا این بازیکن می‌تواند برای تیم ملی مفید باشد یا نه. من این موضوع را از آقای داورزنی هم می‌خواهم. آقایان تندروان و اکبری آنالیزور و تیم دارند و رصد می‌کنند اما با این حال شاید یک نفر از یک بازیکن خوشش نیاید که بخواهد او را رصد کند. این نفرات درست است مسابقات را زیر نظر دارند ولی تمرکزشان روی تیم خودشان است که این اتفاق خوبی نیست. کاش از مربیانی برای این کار از مربی‌هایی استفاده می‌کردند که تیم نداشتند و اختصاصی لیگ را رصد می‌کردند. مثلا دو تا مربی به سالن حجاب می‌رفتند و دو تا مربی هم در سالن فدراسیون قرار می‌گرفتند. مربی‌ لیگ برتری شاید تعصب خاص خودش را روی بازیکن خودش داشته باشد. من قطعا این موضوع را نمی‌پذیرم. از فدراسیون می‌خواهم لیگ را با شکل و شمایل دیگری رصد کنند. چون ما بازیکنان شایسته‌ای داریم که دیده نمی‌شوند. البته سعید رضایی چون تیم ندارد، می‌تواند بهتر فکر کند. حرف من هم روی مربی خاصی نیست. موضوع این است که مربی‌ها در لیگ روی تیم‌ خودشان تمرکز دارند، مسابقات استرس دارد و شاید نتوانند خوب تصمیم بگیرند. مربی دنبال این است که عملکرد بازیکن خودش را بالا ببرد. بنابراین به نظر من این تصمیم کمی از منطق دور است و کاش از مربیانی استفاده می‌کردیم که تیم نداشتند و این نفرات هر روز با آنالیزورها و مربی‌ها در ارتباط بودند و همزمان که مسابقات را رصد می‌کردند ارزیابی‌ها هم دست‌شان بود و بهترین عملکرد برای جمع‌ کردن بازیکنان برای تیم ملی رقم می‌خورد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز