خودرو گلستان 300x168 - جریمه سه هزار و ۳۲۶ راننده متخلف استان گلستان در محدودیت کروناییترکمن نیوز:  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) فرماندهی انتظامی گلستان گفت: از زمان آغاز طرح محدودیت‌ کرونا در اول آذر تاکنون سه هزار و ۳۲۶ راننده متخلف جریمه شدند.

به گزارش روز دوشنبه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی گلستان، سرهنگ عباس مهاجربسطامی اظهار داشت: از مجموع این خودروها، ۴۸۸ خودرو مشمول جریمه پنج میلیون ریالی شدند که محل اعمال قانون ۲۷۸ خودرو داخل شهر و مابقی در مبادی ورودی شهرها بود.

وی افزود: همچنین ۲۴۵ خودرو دارای پلاک غیربومی به دلیل ورود به شهرهای نارنجی و قرمز گلستان مشمول جریمه ۱۰ میلیون ریالی و ۲ هزار و ۵۹۳ خودرو به علت تردد غیرمجاز از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح مشمول جریمه ۲ میلیون ریالی شدند.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به قانون منع ورود خودرو با پلاک‌های غیربومی در شهرهای قرمز و نارنجی، در همین بازه زمانی چهار هزار و ۵۲۰ خودرو در مبادی ورودی شهرها، به محل سکونت خود برگشت داده شد.

مهاجربسطامی گفت: هدف از اجرای این طرح، پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و دفاع از سلامتی مردم بوده و نیروی انتظامی در کنار وظایف ذاتی خود با تمام توان در راستای اجرای طرح‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در میدان حضور داشته و به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند.

از شنبه یکم آذر برای مهار کرونا محدودیت بیشتری از جمله ممنوعیت تردد، تعطیلی مشاغل غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی و حضور حداکثر یک سوم کارکنان ادارات اعمال شد.

بر طبق مصوبه ستاد ملی کرونا از اول آذر در شهرهای قرمز خودروها با پلاک بومی حق خروج از شهر را ندارند و همچنین دیگر وسایط نقلیه حق ورود و عبور از شهرهای قرمز و نارنجی را نخواهد داشت که در صورت عدم رعایت قوانین عبور و مرور توسط خودروها جریمه ۱۰ میلیون ریالی اعمال خواهد شد.

همچنین در شهرهای قرمز اغلب مشاغل بجز کسب و کارهای ضروری و مرتبط با سلامت و تامین مایحتاج عمومی مردم و نیز دستگاه های خدمات رسان تعطیل هستند.

در حال حاضر گرگان، آق‌قلا، بندرترکمن، گمیشان، گنبدکاووس، علی‌آبادکتول، مراوه تپه، کلاله و بندرگز در وضعیت قرمز و کردکوی، رامیان، آزادشهر، مینودشت و گالیکش در وضعیت نارنجی و هشدار شیوع کرونا قرار دارند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۵۳

۱۷ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86706

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک