امروز : جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    32562

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:59 | ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Gonbad F 23M 300x221 - جبران عقب ماندگی شاخص های توسعه در شهرستان ها با توزیع اعتبارات مناسبگنبدکاووس– ترکمن نیوز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: رویکرد مدیریت ارشد این استان، جبران عقب ماندگی برخی شاخص های توسعه آن بویژه در شهرستان ها با توزیع اعتبارات مناسب در سالجاری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, میرمحمد غراوی روز سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای گنبدکاووس افزود: از 23 شاخص توسعه در گلستان، برخی شاخص ها هنوز با میانگین استانی همخوانی ندارد که جبران این عقب ماندگی در دستور کار مدیران قرار گرفته است.
وی، بدون اشاره به آماری از کاهش اعتبارات عمرانی امسال کشور و استان به دلیل شرایط و مشکلات مالی، گفت: بر این اساس تکمیل طرح های عمرانی با افزون بر 70 درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت مدیران گلستان قرار دارد.
غراوی، توجه به توسعه عمران روستاها برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را دیگر رویکرد مهم مدیریت ارشد گلستان در توزیع اعتبارات امسال اعلام کرد و افزود: 47 درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند که توجه به عمران روستاها در کنار عمران شهری یک ضرورت است.
وی، توجه به کشاورزی و گردشگری به عنوان دو حوزه زیربنایی برای توسعه گلستان را از دیگر رویکردهای مدیریت این استان در توزیع اعتبارات امسال دانست و تصریح کرد: استاندار گلستان سفرهای درون استانی نیز دارد و بر اساس تلاش شهرستان ها اعتبارات ویژه که در اختیار وی است، داده می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ادامه داد: امسال از محل اعتبارات ملی و استانی، مبالغی در اختیار نمایندگان مجلس قرار می گیرد که می توانند در حوزه انتخابیه خود برای طرح های عمرانی هزینه نمایند.
غراوی سهم اعتبارات نماینده مردم گنبدکاووس در سال جاری را حدود 100 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در مجموع سهم اعتبارات عمرانی این شهرستان از منابع استانی 12،8درصد است.
فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه سهم اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای این شهرستان در سال جاری را 724 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: پارسال این اعتبارات، یک هزار و بیست میلیارد ریال بود.
عبدالقدیر کریمی افزود: رویکرد اصلی شهرستان در توزیع اعتبارات امسال توجه به مناطق روستایی و مرزی بویژه بخش داشلی برون و ایجاد زیرساخت های آب شرب و برق است تا رضایت مندی مردم در این حوزه ها افزایش یابد.
وی گفت: علاوه بر اعتبارات تملک دارایی ها، امسال در هفته دولت بهره برداری یا آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی و اقتصادی گنبدکاووس به ارزش دو هزار و 170 میلیارد انجام می شود.
دراین جلسه که رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان، برخی مدیران کل استان یا معاونین آنان، نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی و مدیران این شهرستان حضور داشتند، اعتبارات پیش بینی شده برای اجرا یا تکمیل 180 طرح یا پروژه ادارات و نهادهای مختلف قرائت شد.

 

منبع: irna.ir/golestan

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز