امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بهاره گنبدکاووس 300x187 - جایزه 23 میلیاردی در انتظار برندگان هفته پنجم کورس بهاره گنبدکاووسترکمن نیوز–  ۱۷۹ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هفته پنجم کورس اسبدوانی بهاره این شهرستان برای کسب ۲۳ میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال جایزه نقدی به رقابت می‌پردازند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز نخست هفته پنجم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس، پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت با رقابت ۸۸ اسب نام‌نویسی شده توسط مالکان آنها در هشت کورس شامل چهار دور هزار متری و چهار دور هزار و ۲۰۰ متری برگزار می‌شود.

کمیته برگزاری این مسابقات برای مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های برتر روز نخست ۱۲ میلیارد و ۶۴ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

روز دوم مسابقات هفته پنجم کورس بهاره این شهرستان هم جمعه ۲۸ اردیبهشت با رقابت ۹۱ اسب نام نویسی شده توسط مالکان آنها، در هشت کورس شامل هفت دور هزار متری و یک دور هزار و ۶۰۰ متری برگزار خواهد شد.

کمیته برگزاری مسابقات برای مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های برتر روز دوم هفته پنجم این رخداد ورزشی نیز ۱۱ میلیارد و ۱۵۹ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز