امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هفته دوازدهم 4 1 300x188 - جایزه ۲۷ میلیاردی در انتظار برندگان هفته ششم کورس اسبدوانی گنبدکاووسترکمن نیوز– ۱۸۱ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هفته ششم کورس اسبدوانی بهاره این شهرستان برای کسب ۲۷ میلیارد و ۶۶۷ میلیون ریال جایزه نقدی به رقابت می‌پردازند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته ششم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس پنجشنبه و جمعه هفته جاری با رقابت ۱۸۱ راس اسب در ۱۷ دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری با حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

روز نخست هفته ششم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس پنجشنبه ۱۰ خرداد با رقابت ۸۶ اسب در هشت کورس شامل چهار دور هزار متری و چهار دور هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

کمیته برگزاری این مسابقات برای مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های برتر روز نخست ۱۱ میلیارد و ۶۱۷ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

روز دوم مسابقات هفته ششم کورس بهاره گنبدکاووس هم روز جمعه ۱۱ خرداد با رقابت ۹۵ اسب در ۹ کورس شامل چهار دور هزار متری و پنج دور هزار و ۲۰۰ متری برگزار خواهد شد.

جایزه نقدی پیش بینی شده برای مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های برتر روز دوم هفته ششم ۱۶ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال است.

بر اساس این گزارش: کورس بهاره گنبدکاووس در هفته هفتم به ایستگاه پایانی خواهد رسید.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز