امروز : جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Asbdavani H14 1 300x188 - جایزه ۱۴ میلیاردی در انتظار برندگان مسابقات اسبدوانی هفته شانزدهم زمستانه گنبدکاووسترکمن نیوز: ۱۵۶ راس اسب این هفته برای کسب جایزه ۱۳ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریالی روزهای پنجشنبه و جمعه با یکدیگر به رقابت می پردازند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس این هفته نیز طی دو روز برگزار می شود.

این هفته ۷۵ راس اسب برای روز اول (پنجشنبه 4 اسفندماه) ثبت نام کردند تا در هفت کورس شامل سه دور هزار متری، ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری و ۲ دور هزار و ۷۰۰ متری برای کسب جایزه ۵ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریالی با یکدیگر کورس بگذارند.

همچنین ۸۱ راس اسب نیز برای روز دوم (جمعه 5 اسفندماه) ثبت نام کردند تا در هفت کورس شامل سه دور هزار متری و چهار دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر رقابت کنند و به برندگان اول تا سوم هر کورس جمعا ۸ میلیارد و ۲۱۳ میلیون ریال جایزه اهدا خواهد شد.

مطابق برنامه تدوین شده از سوی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است، مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس تا پایان اسفند روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته برگزار شود.

اسبدوانی در ترکمنصحرا

مسابقات اسبدوانی در ترکمنصحرا به دلیل عاشقان و علاقمندان اسب و سوارکاری این دیار از هیجان و نشاط خاصی برخوردار است و همه ساله در فصل پاییز، زمستان و بهار در بزرگترین مجموعه سوارکاری شمال کشور این مسابقات برگزار می شود.

کورس اسب از دیرباز در میان مردمان ترکمن برگزار می شده و بیش از 7 هزار سال قدمت دارد و در قدیم معروف بوده ترکمن روی اسب دنیا آمده و روی اسب نیز از دنیا می‌رود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز