امروز : جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Asbdavani 7 Bahman 300x188 - جایزه ۱۲ میلیارد ریالی در انتظار برندگان مسابقات اسبدوانی هفته سیزدهم زمستانه گنبدکاووسترکمن نیوز: ۱۴۵ راس اسب این هفته برای کسب جایزه ۱۲ میلیارد و ۲۵۷ میلیون ریال روزهای پنجشنبه و جمعه با یکدیگر به رقابت می پردازند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس این هفته نیز طی دو روز برگزار می شود.

این هفته ۸۰ راس اسب برای روز اول (پنجشنبه ۱۳ بهمن‌ماه) ثبت نام کردند تا در هفت کورس شامل پنج دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری برای کسب جایزه ۵ میلیارد و ۲۸۹ میلیون ریالی با یکدیگر کورس بگذارند.

همچنین ۶۵ راس اسب نیز برای روز دوم (جمعه ۱۴ بهمن‌ماه) ثبت نام کردند تا در هفت کورس شامل ۶ دور هزار متری و یک دور هزار و ۶۰۰ متری با یکدیگر رقابت کنند و به برندگان اول تا سوم هر کورس جمعا ۶ میلیارد و ۹۶۸ میلیون ریال جایزه اهدا خواهد شد.

مطابق برنامه تدوین شده از سوی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است، مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس تا پایان اسفند روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته برگزار شود.

اسبدوانی در ترکمنصحرا

مسابقات اسبدوانی در ترکمنصحرا به دلیل عاشقان و علاقمندان اسب و سوارکاری این دیار از هیجان و نشاط خاصی برخوردار است و همه ساله در فصل پاییز، زمستان و بهار در بزرگترین مجموعه سوارکاری شمال کشور این مسابقات برگزار می شود.

کورس اسب از دیرباز در میان مردمان ترکمن برگزار می شده و بیش از 7 هزار سال قدمت دارد و در قدیم معروف بوده ترکمن روی اسب دنیا آمده و روی اسب نیز از دنیا می‌رود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز