های گردشگری مراوه 300x225 - جاذبه های گردشگری مراوه تپه فرصتی مناسب جهت توسعهترکمن نیوز: مسئول نهاد پیشرفت بنیاد علوی در شهرستان مراوه‌تپه گفت: جاذبه‌های گردشگری این شهرستان فرصت خوبی برای توسعه می باشد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمد رضا فکری در نشست با سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین دیلمی فعال عرصه گردشگری و توسعه روستایی افزود ، شهرستان مراوه تپه دارای جاذبه های مذهبی، فرهنگی، تاریخی و طبیعی فراوانی است که میتواند بستر مناسبی برای جذب گردشگر، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی گردد.

در این نشست عطابردی خانی گفت: جاذبه های گردشگری ، تاریخی ، فرهنگی و طبیعت بکر این شهرستان با وجود مستعد بودن ناشناخته مانده است.

وی افزود، همچنین صنایع دستی این شهرستان مانند نمد مالی، ابریشم بافی، سوزندوزی و مونجوقدوزی و مناسبتهای مذهبی، و فرهنگی مانند اعیاد قربان و فطر و عروسبهای سنتی در صورت حمایت، میتواند جایگاه مراوه تپه را ارتقاء دهد.

سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراوه تپه ضمن اشاره به مشکلات بانوان هنرمند این شهرستان گفت: مشکل اصلی بانوان هنرمند شهرستان، ضعف بنیه اقتصادی بوده و برای تهیه مواد اولیه تولیدات خود نیاز مبرم به تامین مواد اولیه و یا تسهیلات دارد که امیدوارم حضور بنیاد علوی در این شهرستان منشاء خیر بوده و در ارتقاء‌تولیدات صنایع دستی موثر باشد.

2 140 300x300 - جاذبه های گردشگری مراوه تپه فرصتی مناسب جهت توسعه

خانی همچنین با اشاره به نقش بومگردیها گفت: بومگردی ها در پذیرایی از گردشگران، معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان نقش بسزایی داشته و حمایت از این صنعت ضروری بنظر میرسد.

وی افزود: برپایی جشنواره آفتابگردان ، جشنواره پسته وحشی، جشنواره نوغانداری، جشنواره اسب و جشنواره عشایری میتواند باعث حضور تورهای گردشگری و رسانه بوده و در معرفی استعداهای این شهرستان موثر باشد.

در پایان این نشست مسئول پیشرفت نهاد بنیاد علوی در شهرستان مراوه تپه ضمن استقبال از پیشنهادات سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان ، آمادگی خود را برای هرگونه حمایت از برنامه های این اداره اعلام نمود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۲۸

۱۶ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78524

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک