امروز : یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    81545

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    14:05 | ۰۵ شهریور ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز:  بی توجهی به خرابی جاده ها و مرمت و بازسازی آن خسارات زیادی را به مردم و صاحبان خودرو وارد می کند. جاده ی مسیر سلطانعلی یکی از آنهاست. این جاده تا یک ماه دیگر چاله های آن مرمت و باز سازی نشود تبدیل به جاده های ترکمنستان خواهد شد. این جاده بسیار پر تردد است. تاکنون طی یک ماه گذشته خسارات زیادی به صاحبان خودروها وارد شده است. هنگام برخورد با این چاله ها اگرماشین چپ نشود کوچکترین خسارتش یا ترکیدن لاستیک است یا شکستن فنر. حدود یک ماه است داد و فریاد و آه و ناله راننده های مسافر کش بلند است. این راننده ها جاده را مثل کف دست بلد هستند ولی بازهم گرفتار این چاله های به گودی ۳۰ سانتی می شوند.

چون ترافیک سنگین تغییرمسیر را از راننده ها می گیرد. در این خصوص من با یکی از مسئولان تعمیر و مرمت جاده در راه و ترابری گنبد تماس گرفتم و گفتم: این جاده در وضعیت خطرناکی قرار گرفته است اگر به موقع چاله ها لکه گیری و پر نشود باعث تصادف مرگ بار خواهد شد. چرا تعلل و این دست و آن دست می کنید. او گفت: ((به دستور مدیر کل راه و ترابری استان تمام نیروها مشغول رنگ آمیزی تابلوها در جاده های اصلی هستند. این کار هم به مدت بیست روز طول می کشد تا آن زمان نمی شود هیچ کاری کرد)). گرچه رنگ آمیزی تابلوها هم بسیار مهم است اما آنرا می شود با چند روز تاخیر هم انجام داد و مانند چاله های کف جاده خطر آنی ندارد.

ازاین بیست روز ده روزش سپری شده است خدا کند تا سپری شدن باقی مانده ی ده روز تصادفی صورت نگیرد. من این موضوع را با جناب علی اصغرخسروی رئیس اداره راه و ترابری گنبد هم بصورت تلفنی در میان گذاشتم او قول بازسازی و مرمت و لکه گیری این مسیر را داد و گفت: حتماً اقدام می کنیم. ولی پس از گذشت سه روز هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است. آسفالت دو طرف پل ساری بخش هم در اثر گرمای آفتاب و تردد ماشینهای سنگین خمیر شده و موجهایی خطرناک آن که دست کمی از چاله ها ندارد.

اینکه در این مسیر در طول یک ماه گذشته تصادفی صورت نگرفته وکسی کشته نشده است بیشتر به خاطر آشنایی رانندگان با وضعیت این مسیراست. و گرنه برای رانندگان ناوارد و غریبه و مخصوصاً شبها بسیار خطرناک است. امیدوارم این مقاله مورد توجه مسئولان راه و ترابری گنبد قرار گیرد و هر چه زودتر به وضع این جاده رسیدگی کنند. اگر تعلل و تاخیر طولانی شود احتمال اتفاق ناگوار محتمل است.

 

نوشته: امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز