امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

آخوند جاور 1 1 4 300x196 - ثروتمندان و توانگران مومن نیازمندان و ضعفای جامعه را دریابنداخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه ۱۲ بهمن ماه با اشاره به وضعیت بسیار بد معیشتی قشر تنگدست جامعه به جهت تورم و گرانی کالاها، از ثروتمندان و توانگران جامعه خواست به نحوی ممکن از این قشر حمایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار کرد: به دلیل افزایش نسبتا طولانی قیمت کالاها و رشد بیکاری متاسفانه بخشی از مردم در تهیه مایحتاج اولیه زندگی و برخی نیز در حسرت تهیه نان و خوراک شب فرزندانشان عاجر مانده اند.

وی با دعوت از توانگران اقتصادی، کارآفرینان و صاحب نظران به تشکیل بنیاد یا موسسه ای توانمند در جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و نیز اعلام حمایت و مشارکت خود از اینگونه موسسات انسان دوستانه اظهار داشت: متاسفانه به جهت شرایط خاص اقتصادی و نیز گستردگی شهرستان دستگیری از همه نیازمندان از توان موسسات کوچک و ضعیف خارج بوده و نیازمند برنامه ریزی و تشکیل بنیادی توانمند است.

وی تصریح کرد: اگر دست به دست هم داده و با هدف رضایت خداوند چنین موسسه انسان دوستانه ای را تشکیل و نیازمندان را حمایت کنید حتم بدانید این اقدام شما موجب کاهش فقر و تحویلی بزرگ در جامعه خواهد شد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه دین اسلام آئینی جهت سلامت روح و جسم انسان هاست اظهار داشت: امانتداری، خیرخواهی، ترویج روحیه تعاون و نیز تجارت سالم از جمله تاکیدات دین اسلام برای رشد و توسعه اقتصاد سالم در جوامع بشری است.

حاج آخوند عبدالکریم جاور فاسدترین اقتصاد را اقتصاد آلوده به ربا عنوان کرد و تصریح کرد: در شرع اسلام ربا خواری گناه کبیره و همتراز با قتل نفس و شرک شمرده شده. این شیوه معاملات موجب تضعیف و بدهکار شدن بیش از پیش متعهدین، نابودی کانون خانواده ها، تشدید کینه، عداوت و تباهی زندگی انسان ها می شود.

وی افزود: در معاملات آلوده به ربا، حس تعاون، روحیه همدلی و حمایت انسان دوستانه ای وجود نداشته بلکه در درون آن فساد روابط اجتماعی و اقتصادی نهفته است.

خبرنگار: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز