امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۰۲۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    74326

  • /
  • تاریخ :

    ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

آماده 1024 41 300x185 - ثبت 10 شرکت تعاونی مرتعداری در شهرستان گنبدکاووسترکمن نیوز: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گنبد کاووس از ثبت ۱۰ مورد شرکت تعاونی مرتعداری در سال‌های ۹۸ و ۹۹ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  قربانعلی گرایلو اظهار داشت: ثبت این تعاونی‌ها به منظور تحقق اهداف مدیریت مشترک و حفاظت، احیا و بهره برداری از منابع ملی در سال ۹۸ آغاز گردید که در سال جاری ۱۰ مورد از آن‌ها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت قانونی رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: اعضای این شرکت‌ها مرتع‌داران عرصه‌های منابع طبیعی هستند که با هدف مدیریت و حفظ، احیاء، اصلاح و بهره برداری اصولی و پایدار منابع طبیعی در زمینه های مرتع، بیابان، حوزه‌های آبخیز، مرتعداری، بیابان زدایی، فعالیت‌های آبخیزداری، حفاظت و حمایت مرتع، مدیریت چند منظوره، مدیریت اصولی و پایدار به منظور پرورش دام و سایر فعالیت‌های مستعد مرتبط طبق مقررات ایجاد شده است که در این خصوص مدیریت ۴۹۲۰۲ هکتار از مراتع حوزه شمال شهرستان به ۳۷۹ نفر بهره بردار با ۴۳۱۳۷ واحد دامی واگذار شد.

وی افزود: ثبت تعاونی‌ها عاملی مهم به منظور تحقق شعار منابع طبیعی با مردم و برای مردم و مشارکت مجریان و بهره برداران در حفاظت و احیاء منابع طبیعی می‌باشد که بدین منظور ۵۷ طرح مرتعداری در قالب ۲۹ شرکت تعاونی مرتعداری و یک مورد اتحادیه تعاونی مرتعداران و یک مورد تعاونی فراگیر تخصصی منابع طبیعی و کشاورزی از سال ۱۳۷۲ در این شهرستان فعال می‌باشند که در این خصوص نیز ۱۶۲۹ دامدار ذیحق با تعداد ۱۹۷۱۲۷ واحد دامی مجاز از مراتع این شهرستان بهره برداری می نمایند.

گرایلو یادآور شد مساحت کل حوزه شهرستان گنبد کاووس ۵۳۱۵۳۹ هکتار می باشد که از این میزان مساحت ۱۸۹۵۹۰ هکتار آن اراضی مستثنیات و ۳۴۱۹۴۹ هکتار آن اراضی ملی می باشد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز