امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

نام 3 - ثبت‌نام تمام الکترونیکی متقاضیان انتخابات مجلس برای نخستین بار در کشورترکمن نیوز- دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به پیش ثبت‌نام و ثبت‌نام تمام الکترونیکی متقاضیان انتخابات مجلس برای نخستین بار در کشور و بدون هیچ خدشه‌ای ضمن کاستن از حواشی، نشان از دولت الکترونیک است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ از کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، مهدی سلیمانی در شورای اطلاع رسانی استان ضمن اشاره به ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری، گفت: باتوجه به اهمیت مجلس خبرگان رهبری می‌طلبد رسانه‌ها با رویکرد تبیین افکار عمومی به این انتخابات بپردازند.
وی ادامه داد: باتوجه به ۸ ساله بودن انتخابات مجلس خبرگان، ضروری است رسانه‌های استان رسالت و کارکرد این مجلس را برای مردم تبیین کنند.
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان در خصوص فرآیند اجرای انتخابات مجلس نیز، گفت: در روزهای آینده وارد فرآیندی می‌شویم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: فرآیند ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی انجام شد و شاهد افزایش ۴۲ درصدی آمار ثبت‌نام کنندگان در استان نسبت به دوره گذشته بودیم که بسیار قابل توجه است.
وی افزود: فردا آخرین روز بررسی صلاحیت‌ها در هیأت‌های اجرایی است. از روز شنبه هفته آینده عدم تأیید و عدم احراز صلاحیت به متقاضیان اعلام خواهد شد.
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: فرصت مراجعه به هیأت‌های اجرایی در قانون برای متقاضیان در نظر گرفته شده و می‌توانند از این فرصت استفاده کنند تا از دلایل عدم تائید یا عدم احراز خود مطلع شوند؛ در این خصوص رسانه‌ها می‌توانند نقش آفرینی و اطلاع‌رسانی کنند.
سلیمانی افزود: همچنین ضروری است فرصت شکایت به هیأت نظارت نیز در رسانه‌ها منعکس شود.
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: اگر مدیریت رسانه‌ای و اطلاع رسانی لازم براساس قانون، توسط رسانه‌های استان صورت پذیرد مؤثر خواهد بود.
وی متذکر شد: موضوع الکترونیکی شدن مرحله پیش ثبت‌نام و مرحله ثبت‌نام انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی متأسفانه در رسانه‌ها مغفول مانده است.
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: از این رو که این عملیات برای نخستین بار در کشور و بدون خدشه‌ای انجام و باعث شد حواشی پیرامون ثبت‌نام نسبت به دوره‌های گذشته به حداقل‌ها کاهش یابد می‌تواند سوژه و موضوع رسانه‌ها قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: الکترونیکی شدن مرحله پیش ثبت‌نام و ثبت‌نام متقاضیان از مصادیق دولت الکترونیک است.
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان عنوان کرد: در حوزه انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز، رسانه‌ها می‌توانند نقش اساسی قوانینی که به تصویب نمایندگان مجلس می‌رسد و تأثیری که در زندگی مردم دارد را برای مردم تبیین کنند.
سلیمانی متذکر شد: طبق قانون، هیأت استانی بررسی تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان نیز شکل گرفت و جلسات آن به صورت منظم در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: تبیین این موضوع که تبلیغات انتخابات برای رعایت مساوات و عدالت در استفاده از امکانات دولتی در تبلیغات است ضروری است.
سلیمان تأکید کرد: درصدد هستیم در استان اصفهان فضای رسانه‌ای و همراه با عدالتی را میان داوطلبان ایجاد کنیم.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز