امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    79058

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:57 | ۲۵ تیر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

2 300x195 - ثابت شدن آمار روزانه بستری و ترخیص بیماران کرونایی گنبدکاووسترکمن نیوز:  مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس از ثابت ماندن آمار روزانه بستری و ترخیص بیماران کرونایی این شهرستان در ۱۰ روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل روابط عمومی فرمانداری،  فرهاد بدیعی گفت: روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ بیمار با علائم سندروم حاد تنفسی یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی گنبدکاووس پذیرش شده و به همین تعداد هم مرخص می‌شوند.
وی افزود: ثابت ماندن آمار بیماران بستری در مراکز درمانی گنبدکاووس به سبب اعمال محدودیت‌های جدید و افزایش مشارکت مردم، اصناف و ادارات و نهادهای این شهرستان برای رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، بالاخص استفاده از ماسک است.
بدیعی با قدردانی از احساس مسوولیت، مشارکت و همراهی مردم، اصناف و ادارات و نهادها، بر ضرورت استمرار این همکاری‌ها تا بهبود شرایط و رسیدن وضعیت قرمز فعلی گنبدکاووس به سفید تاکید کرد.
وی با اشاره به در پیش بودن عید قربان اضافه کرد: تجمعات مردم در بازار برای خرید دام و احتمال دید و بازدیدهای این مناسبت مذهبی، موجب افزایش نگرانی ها شده که در صورت کم توجهی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی، صعودی شدن دوباره آمار مبتلایان به کرونا دور از انتظار نیست.
300x197 - ثابت شدن آمار روزانه بستری و ترخیص بیماران کرونایی گنبدکاووسرییس مرکز بهداشت گنبدکاووس نیز در این جلسه با قدردانی از همراهی مردم برای مقابله و پیشگیری از کرونا در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت گفت: با رها کردن مراقبت‌ها و پیشگیری‌ها مجددا شاهد روند صعودی کرونا در شهرستان بودیم و آمار بیماران بستری از ۲۱۲ بیمار کرونایی در اسفند پارسال به ۲۶۷ بیمار در تیرماه افزایش یافت.
عبدالرحیم پالیده بابیان اینکه هم اکنون از ۲۴۰ بیمار بستری در مراکز درمانی شهرستان ۱۹۷ نفر گنبدی و بقیه از دیگر شهرهای شرق گلستان هستند، افزود: در مجموع از اسفند پارسال تاکنون ۲ هزار و ۴۴۶ بیمار مبتلا به کرونا یا حاد تنفسی در مراکز درمانی گنبدکاووس بستری شدند که هزار و ۳۵۱ نفر آنها معادل ۵۵ درصد از مردم این شهرستان و بقیه از دیگر شهرهای شرق استان بودند.
وی اضافه کرد: از مجموع ۸۱۳ بیمار بستری شده در تیرماه امسال در مراکز درمانی گنبدکاووس ۶۷۸ نفر معادل ۸۴ درصد از مردم این شهرستان و بقیه از دیگر شهرهای شرق گلستان هستند که ۵۲ درصد بیماران زن و ۴۸ درصد مردان را شامل می شوند.
پالیده همچنین با بیان اینکه ۷۶.۵ درصد بیماران فوت شده کرونا در گنبدکاووس دارای بیماری زمینه‌ای و میانگین سنی فوت شدگان هم ۶۲.۳ سال بود گفت: استفاده همگانی از ماسک در ادارات و نهادها، مراکز تجمعی و بازار نقش مهمی در جلوگیری از ابتلای افراد به کرونا و نیز قطع زنجیره انتقال آن دارد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز