امروز : پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۳۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    44499

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:51 | ۰۹ بهمن ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

یادداشت-ترکمن نیوز-  دیدار نیمه نهایی ایران و ژاپن مورخه ۸ بهمن ساعت ۱۷:۳۰ آغاز شد و با وجود عملکرد خوب شاگردان کیروش در میان بهت ملت ایران بازی را واگذار کرد. در این دیدار پر التهاب بچه های تیم ملی ایران نیمه اول خوب ظاهر شدند و در این نیمه بازی بدون گل به اتمام رسید، در نیمه دوم نیز تیم ایران بازی را بسیار خوب آغاز کرد تا مادامی که با یک اشتباه توهم انگیز و با زیرکی بازیکنان ژاپن، بر خلاف بازی خوب ایران ، این ژاپن بود که گل اول را به ثمر رساند. گل اول ژاپن باعث شد بچه های تیم ایران روحیه خود را ببازند و شیرازه تیم بهم بخورد. و اشتباهات دیگر بازیکنان باعث شد تا تیم ملی ایران دو گل دیگر از ژاپن دریافت نماید و با همین نتیجه ابن بازی به پایان برسد.

اما این دیدار پر التهاب چند نکته مهم داشت که برای ما ایرانیان درسهای مهمی در بر داشت که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نکته اول: اینکه بازیکنان ایران در توهم احساسات خود مستغرق هستند، و غالبا در بازی های تیم ملی ایران به جای منطق و تفکر درست، احساسات حکم فرمایی می کند که باعث می شود بازیکنان تمرکز درستی نداشته باشند. در بازی ایران و ژاپن نیز ژاپنی ها دنبال توپ بودند و ایرانی ها دنبال داور، این یعنی روحیه جنگندگی یک سامورایی و متوهم بودن بازیکنان ایرانی.

نکته دوم : صبور بودن بازیکنان تیم ژاپن می باشد. ژاپنی ها به صبور بودن و منطقی بودن شهره هستند. با وجود حمله های بی امان تیم ملی ایران، این ژاپن بود که توانست با صبر و استقامت به گل اول دست یابد.چرا که با صبر و حوصله، با منطق و تفکر درست، می توان در هر لحظه موقعیت را به نفع خود تغییر داد.

نکته سوم : ورزش مکانی است برای مودت و دوستی، جایی که تمام کشورها می توانند با رقابت سالم خود را به اثبات برسانند. اما در ورزش روح پهلوانی نیز باید حاکم باشد، چرا که بازیکنان تیم ملی و هر ورزش دیگر نمایندگان یک ملت بزرگی هستند که فرهنگ و …. یک جامعه بسیار بزرگ را به یدک می کشد، بازیکنان اخلاق مدار بزرگترین سفیر فرهنگ یک کشور هستند، و الگویی برای نوجوانان امروز، که بازیکنان باید مراقب رفتار خود در مقابل دیدگان مردم باشند‌.

نکته چهارم : ورزش جای سیاست نیست و باید قداست و پاکی آن حفظ شود. در فوتبال ایران کارلوس کیروش شایسته سالاری را به منصه ظهور رساند. هیچگاه به مذهب و دین و قومیت بازیکنان نگاه نکرد، و فقط و فقط کسانی را به تیم ملی ایران دعوت کرد که بهتر و شایسته تر از دیگر بازیکنان ایرانی بودند. شایسته سالاری بدور از هر گونه قومیت گرایی و مذهب گرایی باعث پیشرفت صد درصدی می شود. که این پیشرفت در فوتبال ایران کاملا ملموس می باشد.

سخن آخر : جذابیت و زیبایی فوتبال همین است، زمانی که فکر می کنید ایران بازی را می برد، با سه گل شکست می خورد. شکست ها سرآغاز پیروزی است. ما نباید از شکست خود هراس داشته باشیم و خود را ببازیم بلکه از شکست ها باید آموخت و تجربه اندوخت تا از نو و با قدرت شروع کرد. باخت مقابل ژاپن از محبوبیت تیم ملی و کارلوس کیروش نخواهد کاست، او توانست فوتبال ایران را اعتلا بخشد و همیشه در رنکینگ فیفا اول آسیا را به خود اختصاص داده بود.

وحید دلیجه/تورکمنیا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز