امروز : پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    110522

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:18 | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز – تیرهای برق فرسوده در سطح شهر و معابر و همچنین جانمایی غیر اصولی آنها در برخی نقاط تهدیدی برای امنیت شهروندان است.

سال گذشته، چنین ایامی در جلسه بررسی اسلاید تهیه شده از تیرهای برق فرسوده با حضور مسئول سازمان توزیع برق شهرستان ترکمن و اعضای شورای اسلامی بندرترکمن و نگارنده متن طی آغازین روزهای شروع به کار اعضای منتخب مردم در سالن جلسات شورای دوره ششم شهر برگزار گردید و تصمیم بر آن شد تا مسئولین ذی ربط نسبت به تعویض تیرهای فرسوده در نقاط مختلف شهر اقدامات لازم را به انجام برسانند،

متاسفانه این مهم نیز مانند بسیاری از پروژه های دیگر به تاخیر افتاده و در تند باد یک شنبه شب گذشته شاهد سقوط چندین مورد تیرهای فرسوده در نقاط مختلف شهر بندرترکمن بودیم. اتفاقی که هر آن می رفت تا با برخورد کابل های برق به سواری های عبوری و یا عابرین تبدیل به یک فاجعه جبران ناپذیر شود!

اصولا یکی از موارد معضل در رسیدگی به معایب شهری به سهل انگاری های اینچنینی بر می گردد، چرا که اگر در زمان مقرر نسبت به تعویض تیرهای فرسوده اقدام می شد، امروز با یک چنین چالش جدی مواجه نبودیم.

تند باد، تیرهای فرسوده را یکی پس از دیگری به کف خیابان ها و معابر انداخت و می رفت تا علاوه بر خاموشی های بی موقع آسیب‌های نابهنگام و جدی تری را به دنبال داشته باشد.

این پیامد همچنین موقعیتی را ایجاد کرد تا عده ای فرصت طلب کابل های تیرهای واژگون شده مسیر اسکله بندرترکمن را به سرقت ببرند.

سوال اساسی این است: چرا رسیدگی به این مسئله در وقت مقرر صورت نگرفته و مسئول یا مسئولین پاسخگو چه توضیحی برای اتفاقات پیش آمده از طریق تریبون رسانه دارد؟!

هم اکنون نیز تعدادی از تیرهای برق فرسوده تنها روی چند میلگرد با پابرجا مانده و تهدید همچنان به قوت خود باقی می‌باشد.

تنها انتظاری که مردم منطقه و شهروندان فهیم از مسئولین شهری به ویژه شهرداری و سازمان توزیع برق دارند انتظار می‌رود بیش از این تعلل نکرده با اقدام عاجلانه در جهت تعویض تیرهای فرسوده و تقویت پایه‌های تیرها در جهت رفع این مشکل بزرگ اقدام نمایند چرا که: علاج واقعه را پیش از وقوع باید کرد.

جبار قلیچ نیازی

خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز