امروز : یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    53310

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:22 | ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

photo ۲۰۱۹ ۰۳ ۲۶ ۱۵ ۵۱ ۳۸ 300x180 - تکمیل پل نیمه کاره یکه سعود شهرستان رازوجرگلان با کمک خیرینتورکمن نیوز: دهیار یکه سعود از تکمیل شدن پل یکه سعود در مسیر رودخانه چندیر با کمک خیرین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نورمحمد درخشان گفت: پل یکه سعود که کلنگ زنی آن در سال ۹۶ شروع شده و تنها فندانسیون آن انجام شده و در سیلاب ها بخصوص در بارندگی و سیلاب اخیر عبور و مرو مردم چندین روستا را دچار مشکل کرده بود با پیگیری های بخشدار و دهیار و شورا و معتمدین جرگلان و با کمک خیرین تکمیل خواهد شد .

وی افزود : اعتبار ساخت این پل در سال ۹۶ یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان بود اما به دلیل تحریم ها هم ساخت ان متوقف شد و هم اعتبار مورد نیاز آن افزایش پیدا کرد و به سه میلیارد تومان رسید در حال حاضر یک خیر تمام هزینه میلگرد و ماسه .سیمان و غیره را متقبل شد و پیمانکار نیز مشخص شده و پیش بینی اتمام این پرژه تا دوماه اینده است .

و همچنین گفت: دوهزار متر مکعب دیوار ساحلی با سنگ نیز در کنار پل ساخته می شود که هزینه آن را نیز خیر متقبل شد

درخشان اظهار داشت : خیر تنها هزینه کاگر را پرداخت نمیکند که مردم روستاها خودجوش درحال کارو فعالیت هستند و همکاری خوبی از ۱۵ ازدیبهشت تاکنون داشتند .

وی در خصوص مشخصات این پل نیز گفت: پل یکه سعود بر رودخانه چندیر با ۶ دهانه است که هرکدام ۶متری می باشد و ارتفا آن نیز به ۴ مترو سی سانتیمتر میرسد و و عرض آن نیز ۸ متر است .

دهیار یکه سعود گفت : اگر این پل ساخته شود ۱۵ هزار نفر از روستاهای شهر یکه سعود , دویدخ , چالتلپک , گرکز , قره اقاچ محمد نفس و چندین کلاته از آن بهره مند می شوند .

گفتنی است : مسیر رودخانه چندیر بخش جرگلان نیاز به ساخت بیش از ۲۰ پل دارد که مهمترین آنها در روستاهای گرکز , کیلوپنجه و قره پالچق قرار دارد .

خبرنگار : رحیمی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز