های دامی گلستان 300x200 - تولیدکنندگان مرغ گلستان نهاده‌های دامی را از مبادی ورودی شمالی کشور وارد کنندترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به اینکه گلستان دومین تولیدکننده مرغ کشور است, اظهار کرد: با توجه به حمایت وزارت صمت, تولیدکنندگان مرغ استان می توانند نهاده های دامی را از مبادی ورودی شمالی وارد کنند که این اقدام  موجب کاهش هزینه های تولید می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل روابط عمومی استانداری، هادی حق شناس در چهاردهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان با حضور دکتر محمدرضا کلامی  معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن و تجارت , تصریح کرد: در سال گذشته ۲۵۰ هزار تن مرغ در گلستان تولید شده و برای تولید این مقدار محصول نیازمند دو برابر دان هستیم که مقرر شد توزیع این دان به صورت استانی صورت گیرد.

وی افزود: با موافقت وزارت صنعت معدن تجارت پس از این گندم گلستان پس از فراوری و تبدیل به آرد به دیگر استان ها صادر شود و ارزش افزوده آن به فعالان عرصه گندم و آرد در استان برسد.
استاندار گلستان یادآور شد: گلستان از مزیت های نسبی زیادی در تولید همچون مرغ و گندم برخوردار است و باید تلاش کنیم ارزش افزوده این محصولات در استان بماند.
دکتر حق شناس ادامه داد: تنظیم بازار به معنای سهمیه بندی نیست بلکه باید بتوانیم هزینه های تولید و حمل و نقل را کاهش دهیم تا فعالیت های اقتصادی و تولیدی مقرون به صرفه باشد.
همچنین در چهاردهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت : گلستان در تولید کالاهای اساسی نقش تاثیرگذاری در کشور دارد.
دکتر محمدرضا کلامی یادآور شد: علی رغم مشکلات صادراتی که در ماه های فروردین و اردیبهشت به دلیل شیوع کرونا داشتیم خوشبختانه در حال رشد صادرات هستیم و در عین حال منابع صادراتی به کشور بازگردانده می شود.
وی تاکید کرد:بانک مرکزی اولویت  ارائه ارز را به ذرت, کنجاله سویا و دانهدهای روغنی قرار داده تا مرغداران بدون دغدغه اقدام به جوجه ریزی و تامین  پروتئین کشور کنند.
لازم به ذکر است در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی به بیان مشکلات و دغدغه های خود با استاندار گلستان و معاون وزارت صمت پرداختند.
انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۱

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80392

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک