کارخانه سیمان گلستان 300x167 - توقف فعالیت کارخانه سیمان گلستانترکمن نیوز:  فرماندار گالیکش از توقف فعالیت کارخانه سیمان استان گلستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ علی اصغر میرزایی گفت: از حدود ۲ ماه پیش مهلت استقرار سیستم‌ مدرن غبارگیر و فیلتراسیون در این کارخانه پایان یافت و با وجود خریداری این دستگاه ها از کشور آلمان، به دلیل برخی موانع گمرکی امکان ترخیص این تجهیزات فراهم نشد.

وی با بیان اینکه از تاریخ سوم شهریورماه کیسه‌های تهویه هوا وارد گمرک شده است، اضافه کرد: تلاش زیاد توسط استاندار و دیگر مسئولان استان صورت گرفت تا این کالا ترخیص شود اما مانند دیگر اقلام به دلیل قوانین ارزی جدید در گمرک ماند.

میرزایی ادامه داد: برای جلوگیری از آلودگی بیشتر زیست محیطی ناشی از غبار خروجی از دودکش، فعالیت این کارخانه از صبح دوشنبه متوقف شد.

فرماندار گالیکش گفت: با توجه به اولین دستور رئیس جمهور به وزیر صمت در خصوص ترخیص‌ها کالاها، پیش بینی می‌شود که سیستم غبارگیر کارخانه امروز (پنجشنبه) ترخیص شده و با توجه به اینکه کارهای اداری آن انجام شده و دستور معاون وزیر را هم برای ترخیص گرفته اوایل هفته بعد وارد استان شود.

کارخانه سیمان گالیکش در سال ۱۳۹۰ به بهره‌برداری رسید و ۴۰۰ نیروی کار دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۷

۱۰ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83532

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک