امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۶۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    91134

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:01 | ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

4 - توسعه و پیشرفت بندرترکمن با شورا و شهرداری کارآمدترکمن نیوز:  پرونده استیضاح شهردار بندرترکمن بیست و یکم بهمن ماه سال جاری با سه رای ممتنع و چهار رای مخالف استیضاح و برکناری بسته شد. این موضوع در حالی صورت پذیرفت که مشخص نیست بر اساس مشکلات رو به افزون آن شهر، اعضای شورا آیا دوباره زبان به تذکر و سوال از نور محمد طراج خواهند گشود یا خیر.

علی رغم پیگیری‌های مکرر لیست سوالات و محورهای استیضاح در اختیارمان قرار نگرفت، اما آنچه از کشاکش این قضیه در برخی کانال‌های خبری منتشره شد واضح نشان داد، اقدام استیضاح کنندگان در هدف گرفتن مدیریت ضعیف طراج بر مبنای کم کاری و نابسامانی‌های شهر بوده که نهایتا با تمجید و رضایت چهار عضو شورا از عملکرد شهردار (تایماز ایری, اسماعیل توماچ, عبدالله میرابی, تاج محمد قزل) به نفع طراج ختم به خیر گردیده است.
اینکه در طرف مقابل سه عضو دیگر شورا با کنار گذاشتن تعارفات تلاش کردند کارها را به مدار اصلاح بچرخانند جای تحسین دارد.

بنا به گفته افراد مطلع، استیضاح طراج اگر چه او را از میزان نارضایتی‌ها آگاه تر کرده، اما اگر کمی صادق باشیم حتما این مساله را تایید می‌کنیم که سومدیریت در اداره شهر و به طبع آن نواقص و کمبودها که حالتی چرخش گونه به خود گرفته است را نه می‌توان با سین جیم شهردار حل نمود و نه با تعریف و تمجید کسانی که هر یک هدف خاصی را دنبال می‌کنند. استیضاح دو شهردار در یک دوره شورایی نشان می‌دهد آسیب شناسی مطمح نظر کسی نبوده و انتخاب‌ها روی سیکل آزمون و خطا چرخید است.
بی‌تردید بندرترکمن, شهر باظرفیت استان گلستان و گردشگر پذیرترین شهر ایران برای پیشرفت و ترقی نیازمند چند عنصر اساسی است; مدیری زبده, با اقتدار و برنامه به دست که تجربه مدیریت در شهرهای رو به توسعه یا سطوح بالا را در کارنامه خود داشته باشد. فاکتورهایی که متاسفانه اکثریت اعضای شورای شهر به دلیل نداشتن دانش و تجربه کاری نتوانسته‌اند در برنامه انتخاب شهردار لحاظ قرار دهند.

طراج در طول مدت مدیریت خود به هیچ وجه چهره یک مدیر موفق را نداشت. ناکارآمدی وی هر چند که منجر به برکناری او نشد، ولی سیمای بهم ریخته و مدت‌ها رنگ توسعه به خود ندیده بندرترکمن گویای این واقعیتی تلخ می‌باشد‌.

اخیرا شنیده می‌شود که فعالان انتخاباتی در برخی از شهرهای همجوار قرار است نشست‌های دنباله داری را با هدف استفاده از خرد جمعی در انتخابات آینده ترتیب دهند تا بهترین گزینه ها را به مردم معرفی کنند.
در بندرترکمن  نیز نیاز به بازنگری به وضوح احساس می‌‌شود. مطمئنا اگر رای مردم در دوره ششم نیز بر اساس طایفه گری، احساسات و فامیل بازی در صندوق‌ها قرار بگیرد و منتخبین آینده بخواهند برای ‌فرد مورد حمایت خود جهت تصدی پست شهردار نگاه‌های ملتمسانه به هم انداخته و یا به سیاست چانه زنی روی آورند، تغییری که محسوس باشد در چهره شهر ایجاد نشده و مشکلات روی زمین بندرترکمن همچنان رژه خواهد رفت.

ارسالی: یکی از مخاطبین پایگاه خبری ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز