بخشدار مرکزی گنبدکاووس:

Adineh 14 Sh 300x233 - توسعه مناطق محروم اولویت بخشداری مرکزی گنبدکاووساخبار گنبدکاووس-تورکمن‌نیوز- بخشدار بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه بسیاری از روستاها و محلات در مناطق محروم در بلاتکلیفی به سر می‌برند، گفت: توسعه مناطق محروم اولویت بخشداری مرکزی گنبدکاووس خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، احمد آدینه صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات در فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه حدودا ۳۰ ماه از حضور وی بر مسند مدیریت در این بخش می‌گذرد، اظهار کرد: با وجود آنکه در حوزه اعتبارات در این دو سال با کمبودهایی مواجه بوده‌ایم اما هیچ‌گاه دست از خدمت صادقانه و همه جانبه بر نداشته‌ایم و تلاش کرده‌ایم با کمترین بودجه و امکانات اتفاقات بزرگی را رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه در این ۳۰ ماه اقدامات بسیار بزرگ و موثری در سطح بخش مرکزی گنبدکاووس صورت گرفته است، افزود: بیش از ۶۰۰ هزار مترمربع آسفالت در روستاهای بخش مرکزی گنبدکاووس ریخته شده و معابر را از وضعیت خاکی و شوسه خارج کرده است.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس از ۵۰ هزار مترطول جدول گذاری در سطح روستاهای بخش مرکزی گنبدکاووس در طی دو سال اخیر خبر داد و گفت: در طی این مدت تعداد ۳۶ پارک استاندارد به همراه لوازم ورزش و بازی در روستاها ساخته شده است که هم میزان سرانه فضای سبز را بالا برده و هم نشاط و شادابی را در مردم افزایش داده است.

آدینه با اشاره به توجه ویژه به بهداشت محیط در روستاها، خاطرنشان کرد: سبد زباله را در همه روستاها به تعداد لازم نصب کرده‌ایم که موجب شده است سطح معبر و خیابان‌ها در این روستا به مراتب تمیزتر و با ویزگی‌های بصری مناسب‌تری دیده شود.

وی نصب ۱۵۰ ترانس برق در روستاهای بخش مرکزی در طی دو سال اخیر را یک اقدام بزرگ و کم‌نظیر دانست و اضافه کرد: ۵۰۰ خانوار روستایی از سال ۱۳۸۵ تا کنون بلانکلیف بوده و وضعیت برق‌رسانی به آنها در هاله‌ای از ابهام وجود داشت در این مدت از نعمت برق برخوردار شدند.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس الحاق محله‌های بلاتکلیف و فاقد کد در حاشیه شهرها و روستاها را یکی از اقدامات مهمی دانست که در دوره مدیریت وی صورت گرفت، ادامه داد: به دلیل اینکه این محلات در حاشیه شهر به سکونتگاه‌های غیررسمی معروف بوده و فاقد کد رسمی بودند دولت حق ارائه هیچ‌گونه خدماتی به آنها نبود اما با الحاق این محلات به روستاهای مجاور توانستیم خدمات بسیار خوبی به مردم محروم این مناطق ارائه دهیم.

آدینه الحاق محله مراد میهن به روستای آق قایه و محله اسلام آباد به روستای قلندرآباد را از نمونه‌های بسیار مهم الحاق محلات به روستاهای کُددار دانست و تصریح کرد: پس از ۲۰ سال این مشکل در بخش مرکزی گنبدکاووس حل شده و امروز میان دستگاه‌ها رقابت برای خدمت بیشتر به مردم این مناطق شکل گرفته است.

وی توجه به مساله فرهنگ و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را یکی از رویکردهای اصلی کاری خود در طی ۳۰ ماه مسوولیت عنوان کرد و گفت: برگزاری ده‌ها یادواره شهدای روستایی، برگزاری برنامه‌های متعدد ذیل اجلاسیه ۴ هزار شهید استان گلستان، برگزاری مراسمات ملی و مذهبی، راه‌اندازی و تداوم همایش‌های اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر و برگزاری مسابقات متعدد ورزش به ویژه جشنواره بازی‌های بومی و محلی تنها بخشی از فعالیت‌های فرهنگی بخشداری مرکزی گنبدکاووس در طی دو سال ونیم اخیر است.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه تا سال ۱۳۹۵ هیچ آموزشی برای دهیاران و اعضاهای شورا برگزار نمی‌شد، افزود: با دستور مستقیم معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس چندین دوره آموزشی برای اعضای شوراهای روستایی و دهیاران برگزار شد که خروجی‌های بسیار خوبی نیز از آن گرفته شد.

آدینه از هزینه بیش از ۲۱ میلبارد تومان اعتبار در پروژه‌های عمرانی و فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی گنبدکاووس خبر داد و خاطرنشان کرد: تزریق این حجم اعتبار با توجه به کمبودهای مالی و مشکلات اقتصادی در طول این سالها بی‌بدیل بوده و نشان از توجه دولت به روستاها است.

وی با تقدیر از خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات در شهرستان گنبدکاووس بابت همراهی و همیاری با دولت در توسعه مناطق محروم و مستضعف، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم این همکاری و تعامل را روز به روز افزایش داده و به سمت حرکت‌های مشترک برای پیشرفت شهرستان سوق دهیم.

 

گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: golestan.farsnews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۷

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

1303

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک