امروز : سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    117529

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:23 | ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اسلامی سیجوال 300x225 - توسعه شهری سیجوال فدای سکوت و مداراترکمن نیوز:  شتاب در انتخاب شهردار بی هیچ تضمین اجرایی، خودداری از نشر فراخوان جهت بررسی سوابق دیگر داوطلبان، مذاکرات دور از چشم و پنهانی، نبود اراده کافی و قوی برای جبران یک انتخاب اشتباه، همگی دلایلی هستند که حداکثر اعضای شورای شهر سیجوال با وجود گلایه‌مندی از عملکرد شهردار توانایی ارسال حتی یک سوال رسمی به ساختمان شهرداری را ندارند!

بهروز ایری دومین شهردار شهر سیجوال از زمان روی کار آمدن هیچ نشستی با اصحاب رسانه نداشته و به رغم انجام هماهنگی در ایام روز خبرنگار و قرارهای منجر به حضور نماینده رسانه در محل ساختمان شهرداری در نشست حاضر نشده و تا به این تاریخ از پاسخ به سوالات شانه خالی کرده است.

به عنوان مثال وی باید توضیح دهد که چرا پیگیر مصوبات زمان شورای پنجم نبوده و به چه دلیل از یک اعتبار مصوب به رقم یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان جهت چهار بانده کردن مسیر اصلی داخل شهر، تنها سیصد و شصت میلیون آن وصول شده و این مبلغ در کجا مصرف شده است!

با گذشت نزدیک به سه سال از ارتقا سیجوال به شهر همه امور مربوط به شهرداری آن در یک ساختمان موقت دو اتاقه و انگشت شمار پرسنل بخش اداری انجام می شود. نداشتن شرایط حضور به موقع در محل بحران احتمالی، نبود نیروی لابی گر و رایزن که بتواند با مسئولان محلی و کشوری در تعامل باشد، شنونده صرف بودن در جلسات اداری شهرستان، عدم ارتباط قوی با دفتر نماینده مجلس و عدم شفاف سازی عملکردها به مردم بوسیله هیچ تریبون میدانی و یا رسمی و همچنین عدم مهارت در بیان مشکلات و نبوذ نشست با مقامات رده بالا، تنها بخشی از اوضاع نه چندان مطلوب در سیستم اطلاع رسانی دستگاهی است که در کانال خود به انتشار پست های تصویری بسنده کرده و همان را برای توضیح دادن به مردم کافی می داند!!

از تابستان گذشته رویه ابراهیم برهانی رئیس شورای ششم سیجوال در دادن تذکر شفاهی به شهردار و نگاه تعارفی و باری به هر جهت به مسائل خلاصه شده و سایر همکاران وی نیز از ارائه پیشنهادی که منافع عموم را در نظر بگیرد، عاجز نشان می دهند!

شورای شهر سیجوال در زمان انتخاب سکاندار شهرداری فاکتورهای بسیار دیگری از جمله استفاده از نظر مشاورین محلی و فاکتورهای عملی را نادیده گرفته است. انتخاب شهرداری که خود بومی و ساکن محل می باشد و فاکتوری که می شد از آن بعنوان یک نقطه قوت بهره برد، سیاست درجا زدن را دنبال می کند. تصمیمی نسنجیده و فاقد رعایت همه جوانب یک انتخاب هدفمند که توسعه شهری را دچار چالش کرده و بعید بنظر می رسد که تا پایان سال در سیمای همچنان روستا گونه سیجوال تحول مهمی به چشم بخورد. زمان آن شده است که شورای سیجوال پاسخ چرایی توقف طرح های نیمه کاره را بدهد.

گزارش از: طاهر جانی
خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز