امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    93999

  • /
  • تاریخ :

    ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

31 300x150 - توسعه روابط و همکاری محور دیدار مقامات ازبکستان و سازمان همکاری اروپاترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان و رئیس دفتر نهادهای دموکراسی و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا توسعه روابط را بررسی کردند

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان و «ماتئو مکاچی» رئیس دفتر نهادهای دموکراسی و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا توسعه روابط ازبکستان با دفتر نهادهای دموکراسی و حقوق بشر را بررسی کردند.

رئیس جمهور ازبکستان بر پیشبرد قابل ملاحظه در سال‌های اخیر در همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد که گروهی از ناظران دفتر نهاد‌های دموکراسی و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا نخستین بار در نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ازبکستان شرکت کردند.

میرضیایف همچنین بر همکاری‌های متقابل موثر در اجرای توصیه‌های دفتر نهاد‌های دموکراسی و حقوق بشر در چارچوب تصویب و تکمیل قانون انتخاباتی ازبکستان تاکید کرد که شرکت کارشناسان دفتر نهاد‌های دموکراسی و حقوق بشر نیز در تنظیم استراتژی ملی در حقوق بشر و طرح قانون آزادی دینی و سازمان‌های دینی به عنوان نمونه یاد شد.

همچنین در این دیدار بر علاقمندی برای تداوم شراکت بلندمدت و پرثمر با دفتر مذکور در زمینه‌های حقوق بشر، آزادی بیان، مذهب و اعتقادات، برابری جنسیتی، حمایت از جوانان، توسعه نهادهای جامعه مدنی، تحکیم پایه حقوقی دگرگونی‌های دموکراتیک بر اساس تجربیات روز بین‌المللی تاکید شد.

مکاچی برای پذیرایی صمیمی از رئیس جمهور ازبکستان قدردانی کرد.

وی حمایت خود را از اصلاحات گسترده در ازبکستان ابراز و آمادگی دفتر را برای ارائه هرگونه کمک برای اجرای موفقیت آمیز این اصلاحات اعلام کرد.

ازبکستان از سال ۱۹۹۲ میلادی عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا است.

در سال ۱۹۹۵ میلادی به ابتکار ازبکستان در تاشکند دفتر سازمان امنیت و همکاری اروپا در روابط با کشورهای آسیای مرکزی که فعالیت برقراری تماس‌ها در سطح‌های مختلف و گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه‌های مورد علاقه طرفین‌ را انجام می‌دهد، افتتاح شده است.

در سال ۱۹۹۹ میلادی این دفتر به مرکز سازمان امنیت و همکاری اروپا در تاشکند تغییر نام داد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۰۶ میلادی به ابتکار طرف ازبکی توسط شورای دائمی سازمان امنیت و همکاری اروپا تصمیمی در مورد تاسیس دفتر هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان اتخاذ شده است.

در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۶ میلادی دولت ازبکستان و سازمان امنیت و همکاری اروپا در خصوص تاسیس سمت هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان یادداشت تفاهم امضا کردند.

در حال حاضر در ازبکستان طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا اجرا می‌شود. ازبکستان با سازمان امنیت و همکاری اروپا در زمینه‌های تحکیم امنیت و ثبات منطقه‌ای، رشد نهادهای جامعه مدنی، گسترش همکاری‌های اقتصادی و انسانی بین‌المللی، محیط زیست همکاری می‌کند.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز.
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز