امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Özbegistan bilen Türkmenistanyň prezidentleri 1 - توسعه روابط محور گفت‌وگوی رؤسای جمهور ازبکستان و ترکمنستانترکمن نیوز:  “شوکت میر ضیایف” رئیس جمهور ازبکستان با “قربانقلی بردی محمداف” همتای ترکمن خود تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   در این مکالمه تلفنی رهبران دو کشور با استقبال گرم از یکدیگر، سال نو را به یکدیگر تبریک گفته از صمیم قلب برای مردم دو کشور صلح، سعادت، خوشبختی، موفقیت و آرامش آرزو کردند.

رؤسای جمهور در نهایت رضایت خود را از همکاری بین دو کشور اظهار و اعلام کردند: علیرغم پیامدهای بحران جهانی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، در سال گذشته ما نتایج قابل توجهی در تقویت همکاریهای استراتژیک بین دو کشور داشتیم که مبتنی بر روابط قوی دوستی چند صد ساله، اصول همسایگی خوب، احترام و اعتماد متقابل و تاریخ مشترک و ارزشهای فرهنگی و معنوی است.

سران دو کشور برنامه های مشترک برای گسترش همکاری های چند جانبه در سال 2021 و اجرای برنامه های تدوین شده در چارچوب ساختارهای بین المللی، در درجه اول سازمان ملل را بررسی کردند.

رهبران توافق کردند که همکاری های دو کشور در زمینه تجارت، صنعت، کشاورزی و حمل و نقل گسترش یابد و برنامه‌های مهمی در زمینه فعالیت های تجاری و فرهنگی را در سال آینده برگزار کنند.

آنها همچنین در مورد آماده سازی نشست مشورتی بعدی سران کشورهای آسیای مرکزی در سال آینده بحث کردند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز